Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem aksit 35literest....

Fütyicukor kérdése:

Most vettem aksit 35literest. Van egy bettám itthon gömbbe. Szeretném az uj helyre rakni, de venni akarok mellé 4-5db páncélosharcsát. Ha eggyütt rakom őket bele nem lesz baj?

Figyelt kérdés
mert azt mondják ha megszokta a területét utána védi.de ezért akarom egyszerre beengedni őket.

2013. ápr. 6. 18:57
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha most vetted, még be kell járatni. Magyarul 3-4 hétig üresen, szűrővel, halak nélkül. Az is fontos, hogy szakaszosan rakd bele a halakat, először a bettát, majd a harcsákat. Bár arról nem tudlak biztosítani, hogy nem lesz agresszív, épp én is tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést.
2013. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
Bár a 35 liter még a törpe páncélosharcsának is vékony.
2013. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A gömb akvárium vizéből amennyit csak tudsz, tegyél át a új akváriumba. A maradék víz álljon legalább fél napig.


A szűrőt is tedd át! A betta rövid szoktatás (fél óra) után mehet az új akiba.

Ha van új szűrő is, akkor a 2 szűrőt járasd együtt 2 hétig.


Az új halakkal szintén várj 2 hétig.

Páncélosharcsából egyébként max a törpe jöhet szóba.

2013. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként páncélosok ellen nem védi a területét, 1-2 nap alatt megszokják egymást.
2013. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hogy szoktassam a bettát??
2013. ápr. 6. 21:14
 6/9 izomszörp ***** válasza:

Gömb akiban volt eddig??? :(

De az jó hogy vettél egy normálisat,mondjuk 50 literen kényelmesebben el lennének és az lenne a minimum ami kellene nekik.

Védeni fogja de a harcsákkal meg lesz.

Vízhőfok 26-27 celsius legyen.

2013. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vesződj az akvárium bejáratásával. Egy szűrővel ellátott bejáratatlan akvárium még mindig jobb hely neki, mint egy szűrő nélküli akvárium, ami szintén nincs bejáratva (ha mégis, akkor rakd át régi szűrőt vagy legalább a szűrőanyagot). Az 1 db betta által termelt ürülékkel még talán megbirkózik egy bejáratatlan akvárium is, csapathalat viszont ne tegyél rögtön bele, mert az kb. instant ammóniamérgezés lesz.


Bettát lehetőleg minél lassabban szokasd, főleg, ha drasztikusan jobb körülmények közé kerül. Ha eddig nem volt fűtése, de most lett, fokozatosan szokjon a melegebb vízhez, napi 1-2°C-ot melegedjen csak a vize.


35 literben én nem társítanám semmivel a bettát, de általánosságban elmondható, hogy a talajlakókkal szokott lenni a legkevesebb bajuk, mert elkerülik egymást.

2013. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de hogy szoktassam???mibe vagy hogy.
2013. ápr. 6. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Átszoktatni egyszerű.

Gondolom azóta már van állott vized.

Átszívod a gömbből a vizet a új akiba, beleteszed a halat, meg a szűrőt, az állott vízből meg félóránként raksz hozzá 1-2 litert, amíg meg nem telik.


Szűrőd milyen van?

Mert nem biztos, hogy ami a gömbben volt, az jó lesz a 35-ösbe is!

Vagy volt egyáltalán a gömbben?

Az új akihoz vettél szűrőt?

2013. ápr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!