Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcsás akvárium. Buta elképze...

Harcsás akvárium. Buta elképzelés?

Figyelt kérdés

Nagy kedvenceim a harcsák, így arra gondoltam, hogy összeállítanék itthon egy csak harcsás akváriumot. Ez megvalósítható, vagy eleve rossz ötlet?


Ők a kedvenceim:

- Ancistrus cirrhosus (közönséges algaevő harcsa)

- Dekeyseria brachyura (Díszes pekolcia, L-168 harcsa )

- Kryptopterus bicirrhis (Indiai üvegharcsa)

- Microglanis iheringi (Dél-amerikai darázsharcsa)

- Corydoras pygmaeus (törpe páncélosharcsa)

- Corydoras panda (panda páncélosharcsa)

- Corydoras sterbai (narancsúszójú páncélosharcsa)

- Corydoras duplicareus (Rézfoltos páncélosharcsa)


Persze tisztában vagyok vele, hogy ezt így egyszerre nem lehetne, de közülük választani valamilyen társítást. Szerintetek mekkora akvárium méretben kellene gondolkodnom?

Van rajtam kívül ég egyáltalán valaki, akiben ilyen ötlet felmerült már? :)


Válaszaitok előre is köszönöm.



2013. ápr. 7. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt: [link] utána nézhetsz az igényeiknek, nem rossz gondolat csak én egy hibát látok benne, a páncélos harcsákon kívül java részt északi állatok, nekem volt régebben törpe zsákos harcsám 3 db, egyszerű volt a történet nappal beásták magukat az aljzatba és elő se jöttek estig, két hónap után elajándékoztam őket. Elég üres lenne így az akvárium jóformán csak az aljzatot használnád ki. A diszhalinfon keresd ki az igényeiket akváriumméret, vízkeménység viselkedés stb
2013. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az oldalt ismerem én is.


Az északit úgy érted, hogy éjszakai? A páncélosokon kívül szerintem az anci, az L168 és az üvegharcsa se éjszakai. Vagy rosszul tudom?

2013. ápr. 7. 16:20
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Az elképzelés nem rossz, de egy 200 literes akvárium minimum kéne négány fajhoz. Mellesleg a Peckoltia vittata nem tetszik? Nekem ő a favorit :)
2013. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje

Az északit úgy érted, hogy éjszakai? A páncélosokon......


Nem néztem utána a halaknak ancim van + két plekóm de nem tudom elképzelni hogy töltenének be egy akváriumot. hatalmas tér marad üresen.


Mondjuk egy húron pendülsz a feleségemmel, kaptunk két plekót úgy volt hogy fél évig maradnak nálunk egy iskolába a nejem munkahelyére lettek volna, visszamondták még se kellenek nekik. Most úgy áll hogy év végéig be kell rendeznek egy 4-500-as hodályt a két plekó miatt az asszony nem engedi őket, majd ha kész lesz feltöltöm ide ítéletre, egyenlőre csak harcsákat tervez a nejem is valamilyen hátterezett aksi lesz.

2013. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Mondjuk egy húron pendülsz a feleségemmel"

Ja nehogy megsértődj csak azért írtam nem vagy ezzel a gondolatoddal egyedül a nejemnél is csak harcsa van tervbe abból kettő 20cm nekem már adott.

2013. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bamboochatheone ***** válasza:
Én a helyedben csináltatnék egy akváriumot. Valami nagy alapterületű de alacsonyabb fajtát. Olyan 100*50*30-as mérettel ez 150 liter ebbe elég egy izmosabb külsőszűrő meg egy 1300-1500 liter/óra körüli belső. Így már több lehetőséged lenne harcsázással kapcsolatosan. Persze 20 harcsa mellé még beférne egy kis csapat rajhal.:) Szép lenne.
2013. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Az a gond, hogy túl sok harcsafaj nem biztos, hogy működni fog. Mivel mind aljzatlakó, mint az alsó részeken mozog, ami túl zsúfolt lenne a számukra. Sok Loricariidae területvédő, egy 100x50-es alapon se biztos, hogy megéri túl sok harcsafajt összeköltöztetni.
2013. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a sok választ. :)


Én is gondoltam már rá, hogy külön csináltatni kéne valami nagyobb alapterületű akváriumot, alacsonyabb magassággal. Lehet, hogy emellett kéne maradnom. Csak ahhoz akkor még szerkesztenem kellene itthon egy külön fém állványt. Mondjuk az nem gond, mert csak alapanyag kell, én összehegesztem, és esetleg be is lehetne vonni bútorlappal kívülről. Akkor még mutatós is lehetne. :)


No, de eltértem a tárgytól. Természetesen én is úgy gondoltam, hogy az általam felsoroltakból max 3-4 fajt tartanék együtt, többet nem.

Mint a felsorolásomból biztos kiderült számotokra, a kisebb méretű fajok tetszenek igazán (a legnagyobb ezek között az L168, a maga 12-14cm-es hosszával)


YourDestiny: őszintén szólva a Peckoltia vittata-t eddig nem ismertem, most rákeresve, szép jószágnak tűnik ő is. :)


B.joci: örülök, hogy nem csak én vagyok így vele. Már kezdtem kicsit megijedni, hogy csak én vagyok így ezzel. :D


bamboochatheone: az általad leírt 100x50x30-as akváriumba a belsőn kívül milyen teljesítményű külső kellene?



Összességében ti hogy javasolnátok a társítást? Az általam felsoroltakban van olyan, ami nemigen jönne ki egymással?

2013. ápr. 8. 19:06
 9/12 bamboochatheone ***** válasza:
Én egy Tetratec EX1200-at vagy egy Atman CF1000-ret vagy egy Atman 3337-et ajánlanék.:)
2013. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ezek közül melyik szerintetek a legjobb választás? Mert árban kb azonosak. :)
2013. ápr. 8. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!