Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hátonúszó harcsa miért...

A hátonúszó harcsa miért úszik háton?

Figyelt kérdés

Miért ez a neve?

Honnan kapta a nevét?



#hát #úszás #harcsa #hátonúszó harcsa
2013. ápr. 7. 15:03
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát valószínűleg azért az a neve és azért kapta, mert az esetek 60 százalékában háton közlekedik. De ne kérdezd, miét :)
2013. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges azért úszik háton,hogy halottnak tettesse magát és ne kapják el a ragadozók,nem? :)
2013. ápr. 7. 18:17
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Nem hinném. Háton is elég aktív tud lenni, sőt, háton gyors csak igazán. Észrevettem, hogy a felülethez viszonyulnak. Tehát a talajon hason úsznak, a vízfelszínen háton, egy kövön pedig attól függően, hogyan helyezkedik el. Egy barlangban vagy magasabban elhelyezkedő kő alsó felületén szintén háttal, a tetején normál módon. Ebből adódóan az akvárium üvegénél meg dőlve, a hasvonal követi az üveg felületét. Érdekes halak :)
2013. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Szóval tök olyan, mintha a felületek alapján tájékozódanának. A hasív követi valaminek a felületét.
2013. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is furcsa és érdekes halak
2013. ápr. 7. 18:25
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
De egyébként ez csak egy elmélet, megfigyelés. Viszont úgy gondolom, van benne valami. Nyílt térben sosem úsznak, mindig közelítenek a legközelebbi tereptárgyhoz, vagy az üveghez, aljzathoz, felszínhez, bármihez, ami alapján mozoghatnak.
2013. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerü akkor:


ha tereptárgy mellett uszik nem látszik.

Ha viszfelszin mellett uszik akkor látszik. Emiatt igy látták gyakrabban s ezért nevezték el igy.


Ugyanugy hason uszik mint más normális hal, de valami felett, pusztán csak nem érdekli őt a gravitáció.

Igy mikor vizfelszint felett uszik az ugye csak alatta lehet mert szárazon a másik oldalon nem tud uszni.


Pusztán csak sokat látták igy és a gravitációból indultak ki.


Máskép fogalmazva ez egy népies tudományt mellőző név.

A szakszerű megnevezése:

Gravitációfüggetlen közeghatáron hason úszó harcsa.

2013. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amúgy meg a szája az lefelé néz és ha a vízfelszínről szipkázza az úszó eleséget, akkor kénytelen háton úszni.

Szerintem a száj elhelyezkedése nagyban választ ad a viselkedésére. Már azt is észrevettem egyszer, hogy a szájával megkapaszkodik, talán odaszívja magát.

2013. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!