Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerekhez milyen köveket?

Sügerekhez milyen köveket?

Figyelt kérdés
Milyen köveket rakjak a sügerekhez? Ha tudtok névvel együtt írjatok, hogy rá tudjak keresni. Meg hol érdemes venni? Vagy esetleg lehet valahol gyűjteni?

2013. ápr. 10. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mészköveket, mészköves hegységekben tudsz találni.

De igazából bármilyet lehet, hiszen a kővel a legnagyobb baj a meszesség lehet, de az nem zavarja a sügereket, sőt.

2013. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Ha nem lágy a vizetek, nem kell mészkő. Amilyen tetszik. Jó a bazalt, jó a mésztartalmú, de az akvariumplus-nál és greenaquánál is vannak szép díszkövek, ha van rá zsé. Nekem például grafitos pala van, az is szép. A sötétebb köveken nem látod az algát, ezért eleve előnyösebb. Viszont a palából jó testesebb köveket keresni, mert sok a lapos, abból pedig nem lehet szépet alkotni.
2013. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Palát te hol vetted? Díszhalas boltban vagy valahol máshol?


Voltam egy ilyentüzép féleségen, ahol rengeteg féle dísz, illetve burkoló kő volt. Javarészt világosabbak.

De volt pl andezit (ilyesmi: [link] ez sötét, bár ez nem igazán tetszett.

Világosabból volt ilyen tufa, ez mondnjuk jól nézett ki, csak világos, algás lesz (ilyesmi: [link]


Meg ez tetszett még, vörös homokkő. Homokkő hm, nem tudom ez mennyire tartós, gondolom nem oldódik szét ugye? Elég nehéz olyan képet találni, mint ami ott volt ( [link]


Szerintetek melyik mutatna a legjobban? A tufa érdekes volt, csak világos, a vörös homokkő, meg jó formájú, sötét is, csak ilyen vöröses(lehet, hogy jó ez, csak alapból valami feketéset akartam és ezért gondolkodom, bár tetszeni tetszik, csak akkor a hátteret is valami hasonló színűre kéne csinálni...)

2013. ápr. 11. 18:40
 4/13 A kérdező kommentje:
A linkek jók, csak a gyakori belerakta a zárójelet a végére, azt ki kell törölni...
2013. ápr. 11. 18:42
 5/13 YourDestiny ***** válasza:

A vörös nem tudom, nem mállana-e. A világosat nem venném sügeredben, ugyanis egy ilyen akváriumban normál jelenség az alga, így erős szűrésnél is meg fognak jelenni a köveken. A sötétebb kőval csak az a baj, hogy nagyon szabályos alakzat az egész, nekem fura. A palát és akvarisztikban vettem, de ismerőstől félárért szereztem, amúgy ilyen helyen méregdrága. De az enyém nem sima pala, grafitos.


[link]


Kertészetekben, vagy ilyen hasonló helyeken, ahol díszköveket stb. árulnak, na ott nézd meg. Ilyen helyen olcsó.

2013. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem málik, viszont ez is biztos keményíti egy kicsit a vizet.


Mecsekben is található pl:

[link]


Majd még megnézem egy két helyen, ahol árulhatnak ilyesmi köveket, ezeknek 40-50Ft volt kilója, akavarisztikában meg 990Ftért láttam fekete pala kilóját... Aztán két nagyobb tenyérnyi kő volt itt 6 kiló, tehát az felejtős.


Az a baj, hogy itt a környéken ez volt a legnagyobb ilyen köves, amit ismertem. De majd rajta leszek az ügyön, nem sürgős :)

2013. ápr. 11. 20:29
 7/13 YourDestiny ***** válasza:
Igen, a palának sajnos van súlya. Esetleg természetből? Az meg ingyen van :)
2013. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De hol lehet ilyet találni a természetben? (fekete palára gondolok)
2013. ápr. 14. 12:25
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Jah, hát konkrétan palát fogalmam sincs.
2013. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) Azért köszi a segítséget! Majd még meglátom mi lesz.
2013. ápr. 15. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!