Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Mi lehet a baj?...

Mitől lehet? Mi lehet a baj? Mit javasoltok? Darakór és horog féreg

Figyelt kérdés
Egy éve működő akváriumomba, (neonhalak, dániók,1 pár szifó, garnélák és 1 vitorláshal), átmenetileg bekerült egy pillangó sügér leányzó.1-2 napig volt bent, amikor észrevettem, hogy apró pöttyök jelentek meg rajta. Kivettem az akváriumból, a halak kezelve lettek darakór ellen, azóta sincs tünet, nem is jött ki semmi. Eltelt nagyjából másfél hét, elpusztult a vitorlás halam, de semmi látható jelét nem láttam darakórnak, vagy bármi egyébnek. Azon is gondolkoztam, hogy talán mérgezés, de kicsivel öntöttem kevesebbet az akváriumomba a gyógyszerből, mint amennyi ajánlott volt, ígyis féltettem őket. Most az egyik dániómból szerintem féreg lóg ki, de nem tudom biztosan megállapítani, hogy tényleg az-e. A végbeléből nyúlik ki, húzza maga után, olyan, mintha a horog féreg zsákja lenne. Mivel kezelhetném őket? Lehet, hogy valami más a baj? Előfordulhat, hogy ennyire közel egymáshoz kijött a két betegség? Vagy össze is függhetnek?
2013. ápr. 10. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát itt az lehet hogy amikor vetted a halakat vélhetően kicsik voltak és közben megnőttek, nagyobb terhelés éri így az akváriumot, felszökhet jó néhány méreganyagszint amivel együtt a stressz is nő, a stressz pedig a betegségek fő kiváltó oka, ha megadod az akvárium paramétereit és a szűrésed típusát akkor bővebbet lehet mondani, fontos tudni még a vízcserék gyakoriságát, százalékos menyiségét, valamit az is fontos hogy a darakórt hol kezelted az akváriumon kívül vagy a fő akváriumban, ha a fő akváriumban történt akkor nem kell keresni tovább az okot, a kezelés hazavágta az akvárium flórát, 3-4 hét mire helyreáll rendszeres heti 30%-os vízcsere mellett.
2013. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs "Azon is gondolkoztam, hogy talán mérgezés, de kicsivel öntöttem kevesebbet az akváriumomba a gyógyszerből, mint amennyi ajánlott volt,"


Szerintem nem kell tovább keresni, a gyógyszer nem volt jó hatással a lebontást elősegítő baktériumokra, egy ilyen kezelést csak nagy szűrőfelülettel rendelkező szűrővel van esélyük átvészelni, de úgy is csak kicsi, tehát sanszos az ammónia mérgezés baktériumok hiányában.

2013. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors,és hasznos választ!Az akvárium 54 literes,vízcsere változó,néha tolódik,de általában 2 hetente szoktam 20-30%-osat.Mivel tudnám helyreállítani az akvárium vízének egyensúlyát?A halaknak mennyi esélyük vna a túlélésre?Tudok valamivel segíteni nekik?Számít valamit ha külön teszem őket állasztott vízbe?
2013. ápr. 10. 21:44
 4/8 A kérdező kommentje:
ja,a szűrést elfelejtettem,azt sajnos nem tudom milyen,ugyanis nem tudom hova van ráírva,amikor vettük,azt mondta az eladó,hogy ez bőven jó egy 54-es akváriumhoz,mert elvileg nagyobba való..Azt sajnos nem tudom,hogy ez jót jelent,vagy rosszat,az elmúlt egy évben egyáltalán nem volt vele szerencsére probléma.
2013. ápr. 10. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Címszavakban leírom gyorsan(kicsit késő van) heti 30% vízcsere nem kétheti, vitorlás területvédő magas és 150-200 literes aksi kell neki, szűrő az aquael fan1 lehet, gondolom nem tű éles kristálytiszta a vized ez azért van mert a baktériumoknak nincs elég szűrőközeg, áttenni felesleges őket máshova ott is biztosítani kell a megfelelő szűrést, ha a xipho az mexikói kardfarkú akkor ők is kinőhették az akváriumot, neonhalnak 80cm-es úszóteret kell biztosítani, dánio fajtától függ de neki is 100-literes medence kell rajhal, baktériumok tekintetében ha kisebb a szűrő a kelleténél akkor a vízben illetve a talajban is megtalálhatóak, kiköltöznek a szűrőből, hogy mit tudsz tenni, nem sokat, gyakoribb vízcsere, esetleg egy sera nitrivec baktériumkultúra, ha nem írtad volna meg az akvárium méretet akkor is látatlanba 50-literre saccoltam volna, a legelején pont ezért kérdeztem amit kérdeztem, te is áldozata vagy a folyton emlegetett akvarisztikai üzletet pénzhajhász magatartásának, csak eladni fogyjon a készlet, ha pusztulnak a halak az jó helyette visznek ujjat.

Itt úgy le tudod ellenőrizni a dolokat a halaid optimális tartási körülményeit: [link]

2013. ápr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Aquaboy válasza:

Hali mindenki!


Felütötte a fejét a horog féreg, a kezelést elkezdtem és sejtem is mivel "cipeltem" be.


Nincs komoly vész, még időben vagyok az érintett halakról (2db) leszedttem csipeszel, és fertőtlenítés is megvolt.


Azonban mindenhol a Kálium-permanganátot írják gyógymódnak, mégpedig 15-20perces időintervallummban.


A gond az hogy a szert betiltotta az Unio úgy két éve, és elvileg vényre (és csakis így) lehetne kapni, de 1 éve hiánycikk kis hazánban. Állatpatikában és a hagyományosban is érdeklődtem.


A mai korszerü szerek (Sera Oni...Bakto...) komplex szerek nem kimondottan egy bakteriális, vagy más betegségre vannak.


Mit ajánlotok akkor napjainkban a Horogféreg ellen?


Köszönöm.

2014. máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt fel van sorolva szerintem az összes alternatíva [link]


Ha valamelyik szer réz tartalmú akkor vedd külön a halat és példa vödörben kezeld, a réz nagy ellenfele a szűrőbaktériumoknak, használata után sok esetben ammóniarémezés viszi el a halakat, vagy valami ammónia mérgezés utáni másodbetegség.

2014. máj. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aquaboy válasza:

Köszönöm a választ, tényleg hasznos volt.

Sajna az egyik halacska eltávozott de a másik úgynéz ki megmara.

Köszi mégegyszer.

2014. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!