Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezen szűrők közül melyik a...

Ezen szűrők közül melyik a legjobb 160 les aksiba? Lehetőleg halk legyen, és legolcsóbb ami megfelel a célnak egy kisebb belső szűrő mellett. Többi lent.


2013. ápr. 10. 22:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Én az Aqua Nova NCF 1000 ra gondoltam, mert 8,7 l a tartály, halk, 1000l/h itt a link:

[link]

( ez a gép asszem nem is volt a fentiek közt.)

Na szerintetek?

2013. ápr. 10. 23:07
 2/11 A kérdező kommentje:
Vagy az aqua nova NCF 800 is elbírna ekkora aksit sok növénnyel és kb 25 hallal?
2013. ápr. 10. 23:08
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:
Legyen ez: [link]
2013. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]

ilyenem van nekem is a 112 lityósomban egy hydor crystal 4-es belső mellett. ha neked is valami hasonló kaliberű belsőd van, akkor a kettő együtt képes megszűrni a vized :)


ha ennél gyengébb flow-t produkál a belsőd akkor viszont:

[link]

vagy

[link]

bár utóbbi nem olyan nagy márka, mint a másik kettő de nem hinném, hogy rossz minőségű lenne.


azt viszont remélem tudod, hogy bármelyiket is veszed be kell majd ruháznod még pár ezer forintot normális biológiai szűrőanyagra :)

illetve az is fontos, hogy a külső szűrő teljesítménye kb felére esik vissza ha telítődik. ez az eheimek esetében kivétel, mert az eheimeknél nem igazán lehet észre venni ezt a gyengülős dolgot, legalábbis a netes fórumok ezt fejtegetik :)

2013. ápr. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy Atman AT-3335 van, az teljesen hangtalan. De hát az kicsi oda. Én 112 litereshez használom úgy, hogy mellette van még egy belső szűrő is pluszban.


Az atman külső szűrők elvileg halkak szoktak lenni ahogy neten olvastuk, azért vettünk olyat barátommal, kettőt is :)


Az aqua nováról nem olvastam semmit, de biztos találsz róla infót, hogy fórumokban hogy mit írnak róla, ha rákeresel.

2013. ápr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
160 literre, tisztán biora jó a CF-600, AquaNova NCF-800, persze ha teheted, vedd az NCF-1000-et. Az Atman jobb minőség, csendesebb, de gyengébb. A Hailea, SunSun és efféléket kerüld, hangosak, minőségileg gyengék.
2013. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 YourDestiny ***** válasza:

Mégegy alternatíva, ha teheted:


[link]


Valahol láttam ennél olcsóbban is, de nem tudom hol. Azt viszont ne feledd, ezekhez még kell szűrőanyag.

2013. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És az aqua nova ncf 1000 mennyire hangos, mert olyanokat hallottam róla, hogy emgfelelő tompítással, hogy ne adja át a bútornak a rezonanciát, egész jó. Egyébként szerintem jó, és ez a maximum amit rá szeretnék költeni.

Ezen az oldalon adnak hozzá szűrőanyagot is áron belül? :

[link]

2013. ápr. 11. 22:46
 9/11 YourDestiny ***** válasza:
Szűrőanyagot az akvariumplustól vegyél, konkrétan Siporax-ot. Nem fojt, és és jól bevált szűrőanyag. 2-3 liter elég. 2 ezres literje, máshol 3-4 ezer lesz.
2013. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Linkeljetek be légyszi olyan szűrőanyagokat amiket lehet bele tenni. Egy ilyen szett nem lenne jó:

[link]

2013. ápr. 13. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!