Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy egy guppi...

Honnan tudom, hogy egy guppi fajtiszta? Ha minél egyszerűbb, kevésbé színes?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, A tenyésztői munkának köszönhetően rengeteg guppi változat született, ezek legtöbbje elég "igénytelen", hal. Viszont a fajtiszták sokkal "igényesebbek".
2013. ápr. 12. 00:43
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem te keversz valamit. Amennyiben a vad guppira gondolsz, mint fajtisztára, akkor valóban egy kényes,drága és nehezen beszerezhető hallal van dolgod, mivel nem bírja a csapvizet és a tápot. Ha viszont a különböző kitenyésztett színváltozatokra gondolsz, akkor csak szelektálással tudod fenntartani az adott színt, ill formát.Ez sem egyszerű mert több akváriumot igényel és vigyázni kell nehogy legyengüljön az állomány a beltenyészet miatt. Nem egyszerű dolog a guppitartás, ha komolyan veszed a dolgot. Ha csak társas akváriumba kell és nincs több medencét, nem sokat tehetsz, hamar romlik az állomány. Érdemes induláskor 2-3 különböző üzletben megvenni a halakat, így tovább maradnak egészségesek, de sokáig nem tudod fenntartani így sem szelektálás nélkül.
2013. ápr. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Platypus ***** válasza:
Guppinál igazából nem fajták vannak, hanem tenyésztörzsek. Minél tisztább(=beltenyésztettebb) egy vérvonal, annál egységesebb a génállománya, azaz egyformábbak a tagjai és pontosan ugyanazt örökíti minden példány. De ez nem jelenti azt, hogy színesek lesznek, hanem azt, hogy annál jobban megfelelnek a tenyésztő eredeti elképzelésének. Lehet, hogy pont egy teljesen színtelen albínó tenyésztörzsről van szó. Ma a mezei bolti guppik általában ilyen tenyésztörzsből származó import jószágok, és abból is a látványosabb fajták. Viszont nőstényeket soha nem adnak mellé, így tisztán nem tudod továbbtenyészteni. Bármilyen nősténnyel is raksz össze egy ilyen hímet, az utódok változatosak lesznek, és jó pár generációnak el kell telnie, hogy újra olyanokat kapj, mint az eredeti hímed volt. Az otthon tenyésztett halaknál ráadásul nem szokták tudatosan választani a párokat, teljesen különböző vonalak állnak össze, és az ilyen keresztezés eredménye többé-kevésbé a vad ősre üt vissza.
2013. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!