Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állandó kérdés : Napi hányszor...

Állandó kérdés : Napi hányszor etessük halainkat?

Figyelt kérdés

Nekem guramik , vitorlásaim , algaevőm van . Naponta 2 szer etetek,de pár napja napi 1szer adok nekik .

Szerintem elég nekik , mert az esti etetésnél nem mindegyik jön kajálni .

Ti hányszor etettek egy nap ?



2013. ápr. 12. 02:41
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nincsenek kicsik ill félénkebb halak a napi 1 etetés általában elég. Szerintem fontosabb kérdés az, hogy mivel etessünk? Az algázót célszerű jól süllyedő kajával este etetni, mert ez az aktívabb időszak náluk. Én csak akkor etetek többször, ha látom, hogy valamelyiknek nem jutott, de ezt úgy oldom meg, hogy etetés után kb 10-20 perccel, újra adok egy keveset, ilyenkor a mohóbbak már elteltek és jut a félénkebbeknek is.
2013. ápr. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kicsik a gurámik akkor kétszer, ha nagyobbak akkor egyszer elég, nagyon megszokják az időpontot ha egyszer etetsz akkor mindig egyszer adj, ahogy előttem írták fontos hogy mivel etetsz, én gurámiknak granulált tápot szoktam adni pl sera szemcsés, kb fél gyufafejnyi a szemcsemérete így nem szennyezi a vizet, drágább de fél óra múlva nem éhesek , élőkaját is szoktam azért úgy nincsenek oda de megeszik, algaevőnél nálam a favorit a főtt répa 10-12 órát hagyom bent, de bármilyen főtt zöldség jó csak az eredete fontos permetszer mentes legyen.
2013. ápr. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bőven elég egyszer.
2013. ápr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Ezek viszonylag nagy testű halak, bőven elég egyszer etetni naponta, és néha még egy-egy koplalónap sem árt. A halak hidegvérű állatok, nagyon kevés energiára van szükségük, így élelemből is kevés a ténylegesen szükséges. Sokkal fontosabb, hogy az a kevés kaja minőségi legyen.
2013. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja a kicsi gurámit úgy értettem hogy fiatalok, úgy kétszer adni, felnőttnek egyszer elég.
2013. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ok.Köszi a válaszokat .

Annyira már nem kicsik,mert 1 évesek . :)

2013. ápr. 12. 12:32
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Napi egyszer, heti hatszor.
2013. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a halakat bőőőőven elég egy nap egyszer etetni (egy-egy napot ki is hagyhatsz néha). Napi két etetés, ha túl bőséges, ártalmas is lehet. Egyedül a black molly igényel néha napi két etetést (anélkül lassabban is nő).
2013. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok,vettem az adást ! :)
2013. ápr. 13. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!