Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány wattos kompakt fénycső...

Hány wattos kompakt fénycső (6500k) ideális egy 30x30x30-as akváriumhoz? Szerintem most túl erőset használok (24w) mert a galaxy razbórák a víz alján és elbújva vannak.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 11W van a 30x30x35-ös akváriumom felett, és az egy kicsit kevés. Szóval szerintem 15-17W körül kellene keresgélned.
2013. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Használj annyit, amennyi fényre a növényeidnek szükségük van. Milyenek a növények? A 24 Watt már sok fénynek számít, CO2-zni kéne igényes növények mellett. Valószínűleg idővel algásodni fogsz. 15 Watt körül elég a közepes fényigényű növényeknek, kevésbé igényeseknek elég 10 Watt körül is.
2013. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a kis kockán, az 33x33x33cm körüli, volt 13Wattos izzó: [link]


ilyen lámpa:

[link]


A kockában bújkáltak a galaxik nálam is, 5-6 hal volt benne. Nem hiszem, hogy a fény miatt. Szerintem egyszerűen csak az lehetett, hogy kevesen voltak és féltek, mert amikor átraktam őket egy hosszabb akváriumba Danio erythromicron és Boraras Urophthalmoides halakkal együtt, ott már nem bújtak el.

2013. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!