Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fűtőt ajánlotok?...

Milyen fűtőt ajánlotok? (Guppis akvárium)

Figyelt kérdés
35 literes !

2013. ápr. 13. 07:20
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Egy 25 wattos elég. Én Atman márkát javaslom. Olcsó a többihez képest(tetra,aquael stb), és teljesen megbízható.


kb 3000-ért vettem 75 W-osat. Bár azt hiszem a 25 wattos is pont ennyi.

2013. ápr. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:

Vicces, hol ahol én vettem, egy boltban olcsóbb, mint egy netes boltban önmagában:


[link] és itt még 10% visszajött, törzsvásárlói kártya miatt.


[link]

2013. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy lényegében mindegy, hogy 25 vagy 50 wattosat veszed. Az 50 wattos gyorsabban fűti fel.
2013. ápr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ès nekik elèg a 25 fok?
2013. ápr. 13. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont azért vennék 50 wattosat, mert kb ugyanannyiba kerül.

Többet nem fogyaszt, mivel termosztátos, tehát ha elégi a kívánt hőmérsékletet, kikapcsol.

Ezen kívül általában ahány liter, annyi watt, és akkor már (ha nincs 35 wattos) inkább legyen benne tartalék, mint hogy ne tudja normálisan felfűteni.

Ritka alkalmak egyike, hogy semmivel nem kerül többe a nagyobb teljesítményű technika, meg a fenntartása se több, logikus, inkább kicsit nagyobbat venni.


25°C bőven elég, 23-24 is elég.

2013. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ha van a lakásotokban 20 fok minimum, fűtő se kéne nekik.
2013. ápr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nem igaz.

A guppiknak minimum 20 fok kell, de már ott sincs meg a komfort, elvannak benne, de nem az az optimális.

Márpedig ha egy lakásban 20 fok van, kizárt, hogy egy akváriumban is annyi legyen. (párolgás=hőelvonás)

2013. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Ha van rajta tető, akkor nem párolog az. Diszhal.info oldalból indultam ki, na meg abból, hogy elég tág határok között bírják a guppik. De olyan 22 fok már tuti komfortos nekik.
2013. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!