Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium szettek szűrése?...

Akvárium szettek szűrése? Elrettentő példa jöhet?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy sokat emlegetett 54 literes szettet ajándékba, a szűrés harmat gyengének ítéltem kicsit javítottam rajta, fan 1 szűrő, a drive képek szabad préda, elrettentő példának jó lehet, bárki mentheti használhatja, főleg a gyári szivacs vs gyufa:)


[link]


2013. ápr. 13. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
és most ezzel mire is akartál kilyukadni?
2013. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nem kérdésnek szántam ahogy a leírásba is van, inkább csak egy képanyag, nap mint nap esik szó róla és nem mindenikek van ilyen szűrője. Használjátok ha kell a képeket ennyi. A gyártó mivel szűrné meg az 54-litert ennyiről szól.
2013. ápr. 13. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit alul van telepítve, simán megszűri.


Nem kell ezt a szűrőt annyira agyon fikázni, nagyon is sokat bizonyított, jó kis szűrő, csak alul van méretezve.

40 literbe teljesen jó.

Tökéletes biológiai egyensúlyt lehet vele elérni. Attól, hogy mostanában divat lefikázni, többezer ember használt régebben ilyen szűrőket, sikerrel.

Akár mit is mond pár vasárnapi haltartó, generációk nőttek fel ilyen szűrőket használva, és jobb körülmények között tartották a halaikat, mint sok mostani okoskodó.

Saját szememmel láttam ezer liter fölötti sügeres akváriumot fan3-masokkal megszűrve!


Úgyhogy ez még mindig sehol nincs az elrettentő példától, csak jó méretet kell választani. Pl egy fan2-es minden további nélkül tökéletesen rendben tart egy 54 literes akit.

2013. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a qrvanagynevű eheim legalább ilyen alul méretezett szűrőt ad az 54 l-es szettjéhez, mert még mindig a teljesen alkalmatlan 2008-at adják hozzá.
2013. ápr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fan 2 az rendbe van 54 literbe, ahova járok ott az eladási rekordot ez a 18000ft szett tartja és ezt fan 1 el szerelik.
2013. ápr. 13. 16:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Én tuningoltam egy kicsit, tökéletes egy szűrővel is, a kettő azért van mert a lányomé és ha kimarad egy takarítás akkor se legyen gubanc.
2013. ápr. 13. 16:26
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Jó az aquael szűrő, csendes, megbízható, de azért említsük meg, hogy egy viszonylag kis méretű, ritka szivacs van benne gyárilag, ami mechanikai szűrésre tökéletes, de biológiailag nem sokat ér. Nekem 72 literben volt a fan2-es, és nem ért túl sokat. Folyamatosan döglöttek a halak, sárga, büdös volt a víz.
2013. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen jó szűrőnek tartom én is, csendes megbízható, a szűrőfelület viszont szerintem siralmas, pedig a szűrőház elbírna négyszer akkora szűrőfelületet amit én bele is raktam, a keménységet és a ph-t magam mérem, meg néha eljött barátom tesztlaborral, egy szűrővel is tökéletesek voltak az értékek.
2013. ápr. 13. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!