Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogy raknátok össze egy...

Ti hogy raknátok össze egy 200 l es akváriumot? Csak vélemények érdekelnekre lennék kíváncsi. Akvárium, szűrő, háttér, halak, világítás, növények, talaj, dekoráció, bútor.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

én ezeket használnám:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


halaknak meg ezekből válogatnék

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

növényeknek ezekből

[link]

[link]

[link]

[link]


persze csak akkor ha a pénz nem számítana XD

2013. ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez tetszik.

Én élőlényeknek csak strapabíró halakat fokok tenni.

Platti, páncélos harcsa, anci, pottyos palacsinta algázó.



A világítás 2x30 watt lesz 200 literhez.

Szerintetek milyen növényeket tegyek ilyen fényviszonyokhoz,és 6-8 Ph, 10-20 nk vízminőséghez?

2013. ápr. 15. 20:59
 3/17 anonim ***** válasza:

Vettem egy 80x60x40cm-es akváriumot. Hátul a 60cm-ből leválasztottam 10 centit és mögé tettem egy pumpát

[link]

Hátul telepakoltam szűrőanyagokkal. Ennyi volt a szűrése.

[link]


Később a hátteret kicseréltem egy üveglapra, amire fúrattam 3 lyukat, aztán tengerit csináltam belőle:

[link]

de még mindig hátul volt a szűrésem.


Később az üveglapot kivettem és kreáltam bele műanyagból egy kisebb dobozt, így most egy fél háttérnyivel több hely van az akváriumban. Barkácsoltam egy felszínleszívót hozzá, mert tengerinél felülről kell szívni a vizet.

[link]

De ez előről egyáltalán nem látszik.



Ilyen lámpa van rajta:

[link]

(most nekem tengeris csövek vannak benne, de ha édesvizinek használod, akkor a 6500K csövek jók bele)

2013. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

60 Watt fényhez semmi nem jó, mert szerintem anubias, és gömbmoha elkezdene algásodni tőle. Nekik elég kevesebb fény is, elég egy 30 Watt mondjuk.


Ha viszont közepes fényigényű, vagy fényigényesebb növényeket is vennél ahhoz kell a 96Watt összességében legalább.

2013. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az első édesvízi is a te akváriumod volt? Az nagyon jó, én is valami hasonlóra gondoltam, csak nem egyszerű.
2013. ápr. 15. 21:46
 6/17 A kérdező kommentje:
Milyen ott a talaj?
2013. ápr. 15. 21:47
 7/17 anonim ***** válasza:

Ebből 3 zsákkal. Ez egy elég drága növényes talaj, de legalább nem döglenek ki benne a növények.

[link]

2013. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ha kevesebb talajt veszel, azzal lehet trükközni, hogy nagy köveket aláraksz, (a kövek kiszorítanak egy kis helyet) és ahol nincsenek kövek, azokra a részekre tudsz ültetni. És akkor lehet, hogy elég 2 zsák is.
2013. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Esetleg be tudnék rakni a 2x30 vatt mellé még egy 30 as csövet valahogy?
2013. ápr. 15. 22:06
 10/17 A kérdező kommentje:

Es milyen novenyeket lehet rakni:

6-8 Ph

10-20 nk

2013. ápr. 15. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!