Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » FONTOS! Valami gond lehet az...

Kiccsaj88 kérdése:

FONTOS! Valami gond lehet az akváriumommal. Guppikat tartok. Valami betegség támadhatta meg őket, mert furcsán viselkednek és néznek ki. Mitől?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem, hogy az egyik hal fejjel felfelé, teljesen függőlegesen "úszik". Aztán egy másik folyton fent pipázott a vízfelszínen, a színe is kifakult mára. Később pedig egy harmadik lent maradt az aljzaton, nagyon nehezen mozog. Elkülönítettem őket a többiektől. Mitől lehet ez? Esetleg van valami gyógyszer, amivel segíthetek rajtuk? Mit tegyek? Sürgős segítség kell!

2013. ápr. 16. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

ird le az aksi méretét hogy milyen halak vannak benn és hogy milyen a szűrés

de ha folyton felmegy pipázni akkor kevés az o2 a vízben valszeg de a többire így pontosan nem tudok mondani semmit

2013. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem uszonyrothadás, xantakridin jó rá, de a parakill is.
2013. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
de nem csak uszonyrothadás mert ettől ne menne fel pipázni a hal bár a többi stimmel. képet tudnál feltenni kérdező
2013. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt 5 perce írtam bevésem ide is hátha könnyít a dolgokon, bocs a belekotyogásért.


Mióta megy az aksi,kb mikor kerültek be a halak, mekkora a medence, élőnövények vannak, növények fejlődnek, milyen szűrés főként a szűrőfelület nagysága érdekes, menyi hal van benn, porlasztód van vagy vízfelszínt fodrozol, növényi eredetű tápot használsz, Milyen szereket használtál vagy használsz (fertőtlenítő, növénytáp) vízcserék gyakorisága, szűrőanyag tisztítás hogy történik, cserevíz összetétele (pl állott csapvíz menyi lágy víz)


Ha ezekre választ adsz akkor akkor lehet következtetni mi lehet a hiba.

2013. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az aksi december óta megy, akkor kerültek be a halak is. 40l-es. Vannak élőnövények, többféle is, kb. 10 tő, bár nem nagyon nőnek. A szűrés ezzel megoldott: Resun AC-1000 Air Pump. Most 10 hal van benne. Jelenleg lemezestápot kapnak. Növénytápot, fertőtlenítőt nem használok. Vizet teljesen sosem cserélek, részlegesen kb. havonta, de utántölteni szoktam kb. hetente. Szűrőanyagot sima csapvízzel mosom ki. Cserevíz mindig állott csapvíz.
2013. ápr. 16. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt most inkább privát üzenet, mivel nem én kezdtem boncolni a témát itt nem írnák többet, sok probléma van.
2013. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szűrőanyagot sima csapvízzel mosom ki"

ez nem jó mert a klór megöli a szűrő bacikat

2013. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!