Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium vizét leszivni értem...

Fütyicukor kérdése:

Akvárium vizét leszivni értem csövel. Lejebb legyen a vödör mint az akvárium, hogy fojjon. De visszafele feltöltésnél hogyan? Hülye vagyok tényleg

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. a vödröt leteszed a földre

2. állva! átlátszó tömlőn szívod a vizet ha látod hogy felér a víz befogod a tömlő végét és letartod a vödörbe, ha végeztél elmosod, így elkerülheted a hepatitiszt.


Feltöltés, tál az aljzatra abba csorgasd a vizet, vagy kezed tedd alá és a tenyeredbe csorgasd.

2013. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
gondolom visszafele nem folyik a viz.a földről fel az akváriumba
2013. ápr. 16. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja de, lehet úgy ha fel tudja nyomni a szűrőd hogy teszel rá egy tömlőt és beteszed a tömlő végét az akváriumba, csak a vödröt tedd egy székre.
2013. ápr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Á megkavarsz, én szivattyúval töltöm fel a havi nagy 30%vízcserém az kb 70-liter azt a belsővel szoktam feltölteni és melegítőt is dobok a kádba mivel van külsőm.


Neked egy szivattyúd van és nano aksi arra elég 5-literes ilyen desztillált üveg abba tárold a cserevized és abból bele is tudod könnyen tölteni az akvába.(szivattyúd csak akváriumvízbe játszik)

2013. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az állott viz az bármennyi ideig állhat??jol van nem fárasztalak.felrakom az akvárium fölé a vödröt azt bele engedem azt kész
2013. ápr. 16. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Bár menyi, az relatív, ha megvolt a heti vízcsere feltöltheted a flakonokat a következő vízcserére, csak sötét helyen legyenek ne érje a flakonokat napfény.
2013. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"jól van nem fárasztalak" dehogy fárasztasz, jól csinálod, valamelyik nap rájöttél magadtól hogy egy vödörben kell járatni a szivattyút, pár hete még azt se tudtad hogy milyen víz kell egy üres akváriumba, kérdezz bátran még pár hét és szuper kis akvarista leszel.
2013. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

fölfelé nem folyik a víz


egy ilyen műanyag kaspóval szoktam belemeregetni a vödörből:

[link]


Amikor meg már nincs tele a vödör, a maradékot csak beöntöm. Szal én visszafele nem csövezek, ez egyszerűbb.

2013. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy teszel az akváriumra valami erős lapot(ami elbírja a vödröt). És a vödörből az akváriumba szívod a vizet.


Én úgy szoktam, hogy a csövet megtöltöm pl. akváriumvízben(teljesen belerakom a csövet) majd ha már nem bubizik, akkor befogom az egyik végét, és a vödörbe emelem, ott meg elengedem, és nem kell semmit sem szívogatni.

2013. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:
Én nem szívogatnám csővel egy vödörből az akiba :D egyszerűem fogom a vödröt, és beleöntöm. Valami laposabb kőre szoktam, hogy annyira azért nek veredjen fel.
2013. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!