Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30-40 literes akváriumba...

30-40 literes akváriumba lehet már tartani sós vizi halat? és milyen fajtát ha igen?

Figyelt kérdés
nagyon érdekelnek és szeretem a halakat , de kis szobámba nem fér el ettől nagyobb akvárium . nagyon elkötelezett lennék és nagyon figyelnék rájuk és szeretném őket .

#akvárium #hal #akvarisztika #sósvizi halak
2013. ápr. 16. 20:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Brakkvízre vagy tengervízre gondolsz?

Tengervízi állatról nem tudok, aminek elég ekkora.

Brakkvízben tarthatsz darázsgébeket.

2013. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát én sós vízre gondoltam ... de akkor sem lehetséges ha tényleg a lejobb berendezáseket venném , nyugodt természetű halakat vennék , max 2-3-at , és a lehető legszebb , legdrágább élőhelyet biztosítanák nekik ? természetesen a legjob kajával ..
2013. ápr. 16. 20:43
 3/23 anonim ***** válasza:

De mindkettő sós...

Kezdőnek akkor is a brakkvizet mondanám neked. Abba jók az édesvízi felszerelések.


De azt nem értem, hogy miért nem jó neked az édesvíz? Mert ekkorába nagyon szép nano halakat lehetne tartani.

2013. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
mert jobban tetszenek a sós viziek , érdekesebbek , sinesebbek és a korallok is nagyon tetszenek .
2013. ápr. 16. 20:53
 5/23 anonim ***** válasza:
Akkor tengervízre gondoltál. De ekkorába nem mehet állat, csak a korallok, ha annyira tetszik.
2013. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
még a legkissebb bóhóchal fajta sem ? :D
2013. ápr. 16. 21:00
 7/23 anonim ***** válasza:

Bohóchal 100 liternél kezdődik. De most ahogy olvasom állítólag kéklábú remeterákot lehet 50 literben tartani.


De írj rá hable-ra, ő nagy tengeris. :D

2013. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
most nézem , h milyen nagyok is a 100 literes akváriumok és nem is olyan nagyok mint aminnek gondoltam :O lehet , h még a 100 lietes is beférne szobámba ... ilyen akváriumba már tartható sárga doktorhal ? vagy ha nem , akor mennyi bohóchal és hogyan ? a hogyan ugy értem h mennyi hím , nőstény meg így ..
2013. ápr. 16. 21:18
 9/23 Cerberosz ***** válasza:
Ilyen kicsiben gerinctelenek(rákok-garnélák) lehet tartani. De ha ilyen kicsit akarsz sokat segít a dolgon ha megfúrod és alulra teszel egy jó párszor nagyobb technikai tartály. Több vized lesz ezáltal stabilabb lesz, és a technikát is el tudod helyezni rendesen.
2013. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A 200-asba sem merem megvenni a doktorhalat, pedig 150 literbe már viszik, de olyan nagy az a hal, láttam megnőve és métereket úszott.


Csináltam egy 70 literest, de inkább átpakoltam mindent nagyobba, egy 130 literesbe, de ez magas. Nem tűnik nagynak. Csak nincs tele vízzel, szóval most ez 100 liter inkább. Lehetett volna bele tenni tűzgébeket, de nekem az nem tetszik. Raktam bele egy gobiodon histrio és egy gobiodon okinawae gébet, meg 2 táncoló garnélát (az kisebb mint a lismta, de azt is is lehetett volna, csak együtt a két fajta garnélát nem). Remeterákból is csak 1-et érdemes pl a calcinus elegans, vagy valamelyik rokona, mert ha kettő van, és az egyik úgy dönt, hogy kell neki a másik háza, akkor kirángatja belőle és megöli. Lehet bele tenni algaevő csigát. Most én nem tudom, biztos van még sok olyan amit lehet, de ilyen kisebbeket érdemes szerintem.

2013. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!