Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy óráig áram kimaradás...

Egy óráig áram kimaradás miatt nem ment a szűrő, a bio bacik meghalhattak?

Figyelt kérdés
Köszi a segitséget!
2013. ápr. 16. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A számuk csökkenhetett, elpusztulni az összes nem pusztul el ennyi idő alatt, a vízben és az aljzatban is van baktérium, most szerintem tarts egy koplaló napot a halaknak, a szűrőt ne takarítsd hétvégéig, csökkenhetett a baktériumok száma ezért csökkenteni lehet a lebontásra váró anyagok szintjét a vízben, részleges vízcserét csinálhatsz. Ha ez sűrűn előfordul akkor legjobb ha beszerzel egy baktérium kultúrát, és ilyenkor pár milliliter bele a vízbe. (sera nitrivec)
2013. ápr. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még egy, ha ilyen áramkimaradás van akkor ha belső szűrőd van, kapd ki a szivacsot a szűrőből szabadon legyen az akváriumba és 5-10 percenként mozgasd át kapjanak a baktériumok oxigént. Ennek egy modernebb változata ha lehet tegyél a szivacsba egy követ, köss rá a szivacsra damilt és mitudomén egy fotelből relaxálva húzgáld a damil végét így mozgatod a szivacsot az akváriumban kapnak elég oxigént a bacik, nem kell nagyon húzgálni a damil elég csuklóból, amíg nem voltak szünetmentes tápok volt hogy két akvárium damilját húzgáltam. Fontos! Az akvárium peremére kell ragasztani pl szövetszalagot vagy valamit rátenni ne dörzsölje ki a damilt.
2013. ápr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leírom hátha valaki rákérdez, külső szűrőnél jénai tál zuty bele pl siporax, le az aljzatra, damil, nagyobb súlyozott szivacs és ugyanúgy húzgálni kívülről le és fel a tál felett.
2013. ápr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 17. 09:48
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Az egy óra nagyon holtpont. Megfogyatkoztak, az tény, de egy kis plusz odafigyeléssel az elkövetkező egy-két hétben nem lesz gond.
2013. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan. A tengeri akvim se döglött be egy óra alatt, meg a többi 6db édesvizi sem. Nem áramszünet volt, hanem belefúrtama a falba pont a konnnektorba, lecsapta a biztosítékot, nem lehetett visszakapcsolni és nagyjából egy óráig tartott kivésni a falat és összekötni a drótokat, és addig minden szűrésem állt. Féltem hogy gond lesz belőle, de semmi nem történt.
2013. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se eget verő az 1-óra, akkor gáz ha mint nálam pár éve belevágott a villám a trafóba, telefon villanycég "1 óra és lesz áram" helyette este 11-kor telefonáltam reggel 7-re volt pilács, szerencsém hogy nem hittem nekik és közbeavatkoztunk.
2013. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!