Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen bőrbetegség lehet?

Ez milyen bőrbetegség lehet?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, de annyi mindent találtam, hogy az nemigaz... Sosem volt beteg halam. A piros fejrészén van egy fehér, kiemelkedőbb folt, magyarul nem a piros színét veszti, hanem valami fehér van a fején.


Mi lehet ez? Élősködő nincs rajta, eszik rendesen, úszkál, viszont sokat pihen, sokszor látom "elbújni".


[link]


[link]



2013. ápr. 18. 21:58
1 2
 1/13 izomszörp ***** válasza:

Kicsit homályos a kép.

Előfordulhat hogy Columnaris fertőzése van :(

Volt mostanában nagyobb vízcsere?

2013. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kb 3 hete takarítottam ki az akváriumot, szóval teljes vízcsere volt. Igen, sajnos nem tudtam jobb képet csinálni, majd még próbálkozom vele, hátha valamelyiken jobban látszik mi a helyzet.
2013. ápr. 19. 12:07
 3/13 anonim ***** válasza:

Szobát elsötétíteni, egyedül az akvárium világítása menjen. Ha vakuzol (lehet, akkor élesebb lesz a kép), akkor ne merőlegesen tartsd a kamerát az akváriumra és akkor nem fog belecsillanni.


Addig is írd meg az akváriumod paramétereit, mert ez így nagyon kevés infó. Addig tuti, hogy vízminőség gond lesz, mert a teljes vízcserével, főleg, ha a szűrőt is alaposan átmostad, vidáman ki lehet ölni a biológiai szűrésért felelős lebontó baktériumokat.

A heti 1x 30%-os vízcsere az azért megvan?

2013. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Teljes vízcsere nincs!!!!
2013. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Heti 30%
2013. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valami bakteriális lehet, ha szőrös akkor halpenész, kisállat kereskedés, bakteriális fertőzésre vegyél valamit neptun nevű cégnek vannak 100ft-os 50-liter vízhez való készítményei, ezek kombi szerek több betegséget kezelnek, nem vagyok tájékozott a nevükkel kapcsolatban, porosodik valahol pár ilyen tubus, én úgy szoktam kérek mindegyikből, mindegyikre rá van írva mire jó legyen otthon, még soha nem kellet de jó ha van.Évente kidobom és kérek újat.


Az hogy a többiek irkálják előttem hogy vízcsere meg baktériumok az nem véletlen. Egészséges jól működő akváriumban nagyon ritka a betegség (ez csak az én véleményem: kizárt) Ha valamit viszont elrontasz a gondozásnál akkor streszt okozol a halaknak, legyöngül az immunrendszer, és előjönnek a betegségek.


Ha megadod az akváriumod paramétereit, leírod mit hogy csinálsz körülötte segítünk hogy elkerüld a későbbi betegségeket.

2013. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 izomszörp ***** válasza:

Teljes vízcserét nem szabad csinálni,(max extrém esetben).

Akkor van esély annak amit írtam :(

De amit Joci írt annak is!

Bakteriális fertőzése lehet!

Vedd külön és kezeld a halat minél előbb!

2013. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 izomszörp ***** válasza:

De ha teheted akkor sera omnipurral kezeld, ez egy kombi gyógyszer (Baktérium,vírus,gomba) ellen.

Betegtájékoztatóba minden benne van!

ha kikezelted sera fishtamin vitamint adj neki :)

Remélem sikerrel jársz a halcinál!!!

2013. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg tanácsot! Mindenképp elkülönítem, és veszek neki valami kombinált gyógyszert. Nem árthat. Egyébként 60 literes az akvárium és két aranyhalat meg két ancit tartok benne. Ugye nemrég volt teljes vízcsere(amit ezek szerint nem szabad, most is tanultam újat), de a heti 30% vízcsere megvan, sőt, ha van időm, akkor többször keveset, mondjuk hetente kétszer 15-20%-ot cserélek ki. Ezt előre szoktam látni a hét végén, hogy hogy lesz rá időm, szóval tök jó.


Még egyszer köszönöm szépen a rengeteg tanácsot, segítséget!

2013. ápr. 20. 10:52
 10/13 izomszörp ***** válasza:

Elég a heti 30% :)


Írtad hogy aranyhalaid vannak, jó lenne nekik beszerezni egy nagyobb akit majd ha teheted!

Minimum 120-150 literest mert nagyra nőnek!

2013. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!