Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mi lehet a gond?...

Szerintetek mi lehet a gond? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

10 éve akvarisztikázok, 23 éves vagyok, régen mikor kicsi voltam nem tartottam be semmit... kb. másfél éve indítottam újra az aksit.. tök szép teli növénnyel növénytápozok easy life profito és carbo.. 112 liter 54 watt világítással tetatrex 1200 külső szűrővel..


heti 30% részleges vízcsere megvan max 10-12 nap ha nincs időm...


Minden 2. 3. részleges vizlevételnél meghal az egyik kuli kulim.. nem tudom h mért.. takarítás után semmi baja.. eszik.. másnap pusztulnak el.... és mindig 1 van még vörös neonom, szivárvány kalász halam, galaxy r azborám amanda lazacom.. azoknak semmi bajuk soha..


régen mikor leszartam az aksit.. lepárolgott 50 liter víz kb. heti 1szer kaptak kajáét.. nem volt világítás... 2 kuli kuli vígan élt 3 évig úgy... de már elpusztultak mióta új aksibna kerültek... nem régen haltak meg egy takarítás után...


99% kuli kuli pusztul a többi nem...


most arra is figyelek vettem egy 30 literes hordót... 1 nappal előtte feltöltöm 13 liter lágy vizzel 5 literes flakonnba veszem és 13 liter rendes vizzel... beleteszem asera vízelőkészítőt.. 1 nappal előtte felfűtöm 26 fokra a vizet h ne legyen semmi... azt hittem ezzel megoldom A problémát.. de nem! tegnap takarítottam és ma megint van 1 dögi.. takarítás után pusztul mindig pedig tök sietek... szépen csövel engedem vissza a vizet is ami 1 nappal előtte elvan faszán készítve.... nem tudok rájönni h mi lehet gond.. régen mikor szartam rájuk éltek.. de részleges vizcsere nem tesz jót nekik valamiért.. de MÉRT?csak nekik, azt hiszem ajzatlakókat kell váltatnom.. pedig nagyon csípem őket... tényleg tök egészségesek nőnek mint a gomba.. aztán egyszer csak takarítás után másnap ott a tetem... már a víz hőfokával sem lehet gond tök ugyan olyan vizet teszek vissza... clór a kiszállt belőle.. a vízelőkészítő benne van... max a auchenes lágy vízre tudok gondolni h abba van valami... pedig rajta van h akvarisztika..


2013. ápr. 18. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:

hát basszus ötletem sincs de nálam a guppikkal van hasonló helyzet...minden fasza, kb ahogy a nagyok megírták a könyveikben DE mégis havonta 1 szivárványos guppim elpusztul rejtélyes okokból...lehet májusban veszek egy külön akit nekik hátha a víz nem jó de már azt is visszakeményítettem 10-11NK-ra hátha a 5-6NK volt a gondjuk...de most még várom az eredményt hátha bejön a dolog. ha nem jön be akkor külön költöznek és kapják a kemény csapvizet -.-


érdekesek ezek a halak mondhatom -.-


mondjuk én esővízzel is lágyítok de azt meg aktívszénen át szoktam szűrni használat előtt...


egyébként az akvárium vizénél 2-4 fokkal hűvösebb cserevizet csinálj ^^ így kb 1-2 fokkal hűti majd le a vizet ami olyan érzés a halaknak, mint a természetben egy kis hűvös eső :) próbáld ki te is szerintem mert az én halaim imádják, olyankor láthatóan boldogabbak ha kapnak egy kis "nyári záport" :)

2013. ápr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A profitot mértem egyszer és felvitte a ph-t eléggé, bár igaz, kicsit sokat öntöttem a vízbe, próbából.

A kuli meg 7 ph fölött nem bírja, szerintem neki az a max. De inkább olyan 5,5-6,5 közt jó.


Vegyél egy ph tesztet és mérd meg hogy mennyi.


A green aqua macro + micro növénytápot is mértem, az nem vitte fel a ph-t.

2013. ápr. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"régen mikor leszartam az aksit.. lepárolgott 50 liter víz kb. heti 1szer kaptak kajáét.. nem volt világítás... 2 kuli kuli vígan élt 3 évig úgy..."


Alábbi 100-liter felettire igaz!!!

Na én kb ezért nem tartom semmire a mai akvarisztikai trendeket, 30+ vagyok emlékszem a nyolcvanas években még kisiskolásként gyönyörködtem a család akváriumában, abba se víz csere, semmi, utánatöltöttek ha párolgott, és nem volt pusztulás semmi. Ma mindenkinek 30% vízcsere stb.

2007 ben olyan 4-5 év kihagyás után elkezdtem megint akváriumban gondolkodni, új trendek külső szűrő, 30% vízcsere lágyítás, növénytáp, siporax stb hullottak a halak. Úgyhogy az új trend reset vissza a a régihez hogy egy kis modernizálás legyen ph teszt és az akvárium vizéhez csepegtetek egy bekevert 10nk- állott vizet 6.5 körül legyen a keverék ph-ja, kapok egy arányt és annyit frissítek. Most például két hét alatt 10 literre jött ki.(Februárban heti 3-liter)

Növénytáp: Én is profitot és easy carbot használok a flakonon prof: 10 ml/100liter nekem 170-liter megy bele az aksiba 17-mili kellene, ez eddig oké csak melyik növény mit hasznosít? van kálium,magnézium, nitrogén, kalcium, foszfor stb igényes növény, két egyforma nincs, marad egy tápanyag felesleg az nem mérgezi a halakat? Menyi idő alatt veszi fel a növény a nyomelemeket? Még a G.A korrekt ő 50%-os vízcserét ír hetente, főként a macro táp miatt ajánlatos is. Easy carbo használom én is, na de hogy? Javaslat a G.A szerint 50% vízcsere.mellett 1ml/25 liter és szintén kérdés menyit árt a halaknak, a garnikat kinyírja az ok.

Én használom mind két tápot, figyelem a növények növekedését 200-literbe maximum minden másnap 2 ml carbo és 1 ml profito, nem nőnek úgy a növények,de azért fejlődnek, de nem is nyomja fel a ph-t, és nem kell nagy vízcsere.


A rokonságba 3db 100-liter feletti van, mindegyiken rendes szűrés van, mindegyiken így csináljuk, mértékletes tápozás,ph alapján vízcsere, előtte potyogtak a kényesebb halak, régi bevált technikával nem.


Az 54 liter az más tészta azzal kínlódok rendesen, most talán alakul egy megoldás de még az is kétséges, év végén megfogom és ki...om úgy hogy darabokba hullik és csere 100-felettire.


A hálózati víz az meg: más a végpontokon, más az elosztóhoz közel, más télen, más nyáron, más locsolási időszakba, és minden városba megint csak más az összetétele.


Nekem ez bevált, sokaknak bevált X évtizeden keresztül,

A szomszédom csak külsőt takarit a 400-literes sügéresben, 10éve!(nem írtam rosszul) nem cserélt vizet csak utánatölt, már alig van hala de óriásiak és öregek a halai! az azért gáz hogy a kényes ramirezik a cserementes 200-ból átkerültek egy 54 literbe kényszerűségből, és egy hét alatt kipotyogtak, előtte egy évig elvoltak vízcsere nélkül.

2013. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fentiekkel csak azt akartam mondani nagyon keverjük a dolgokat, vagy halas, vagy növényes, ha beletöltünk minden vackot előírt dózisban hogy szép növények legyenek akkor annak nagy vízcsere az eredménye, és azt vagy túlélik vagy nem, és ha megtettünk mindent azért hogy a külsőnkkel megszabaduljunk a nitráttól, állati haltápot használunk nem kevert növényit, akkor a foszfát sem magas, lúgosodhat a víz azt meg pár liter helyretolja.(nekem ez évek óta bevált maradok ennél)

A fentiekből kiderül társas akvárium az 100-liter+ a többi csak halketrec meg kínlódás, és pár év alatt megunja az ember a macerát.

2013. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hable, profitot kapják mindenap a vízbe.... meg carbot... takarítás után pusztul el....
2013. ápr. 19. 22:55
 6/6 anonim ***** válasza:
B.Joci válaszával nagyon egyet tudok érteni
2013. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!