Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák! Mit ajánlottok?

Akvaristák! Mit ajánlottok?

Figyelt kérdés
Van egy 250 l-es kváriumunk van benne 2 ékszer és két pézsma teknős meg kb 20 hal. Elképesztően zavaros a viz. Beszereztem alganyaló halakat, csigákat, és olyat is ami az ajzatot takarítja, de hiába dolgoznak szegénykék, nem sok haszna. A vítisztító 1 hetes és 700-as akváriumhoz való. Van valami szer, vagy akármi ami megszüntetné a problémát?

#akvárium #hal #teknősbéka #víz akvarista
2013. ápr. 19. 19:31
1 2
 1/12 izomszörp ***** válasza:
Mióta üzemel az akid?
2013. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Egy erős belső (szivacs) szűrő mechanikai szűrés végett, hogy a nagyobb, látható szennyeződéseket összeszedje. Ez részben biológiai szűrőként is működik. Külön biológiai szűrő, ha lehet külső az erős terhelés miatt, + vízcsere.
2013. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszat sejtek.


Pontosan milyen és mennyi hal?

És milyen a szűrő teljesítménye? Az nem azt jelenti, hogy a gyártó hány litereshez ajánlja.

2013. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most raktuk össze egy hónapja. Van a vízben is szűrő + egy kölső is bár szerintem ez már túlzás, lassan hangosabb, mint a szomszédok :) Így hogy utána számoltam több, mint 20 halacska van :)

15 neon, 1 anci, 1 harcsa, 4 kicsi alganyaló, négy kis vitorlés, és négy valamilyen.

2013. ápr. 19. 20:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Na hal ügyileg annyira nem is rossz. De azzal számolj, hogy a neonokat előbb-utóbb megeszik a teknősök, a többieket meg megcsípik.


De hány liter/órás a szűrő?

2013. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez lesz a legkisebb gondotok hamarosan...itt egyetlen nagyon komoly probléma van:

teknős és hal nem kompatibilis egymással :S

2013. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Húúú.. na ezt most nem tudom. A halak- a kicsik- eledelnek jöttek, de a tekik elég lusták és hát el is vannak kényeztetve rendesen uh kihalt belőlük az ösztön.
2013. ápr. 19. 21:42
 8/12 anonim ***** válasza:
perlonvatta a belső szűrőbe!
2013. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
gondolom túl sokat ürítenek a vízbe. Az ékszertekit lehet kint is etetni, és megvárni míg kint pottyant egyet, de a pézsmát nem, tehát szűrő ide vagy oda, nemigazán tudsz mit kezdeni ezzel szerintem, állandóan kéne porszívózni a talajt.
2013. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Esetleg egy nagy sodrást csinálni bele vízpumpával, ami felkeveri alulról a koszt jól, és így nem tud leülepedni, előbb utóbb beszívja a szűrő.


Csak azt nem tudom, hogy a teknősök mennyire bírják a nagy áramlatot, meg lehet odamennek azt beleharapnak a propellerbe. [link]

2013. ápr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!