Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez így jó akvárium...

Szerintetek ez így jó akvárium összeállítás?

Figyelt kérdés

250 l akvárium.

4x39 watt.

Jbl aquabasis plus, aztán jbl manado.

6-8 ph.

10-11 nk.

25 neonhal.

25 zöldsávos törperazbóra.

Michrantemum ombrosum

Echinodorus grisebachii

Nomaphila stricta

Lindernia rotundifolia

Ludvigia repen

Elatina hydropiper



2013. ápr. 21. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A törperazbórának melegebb, lágyabb víz kell mint a neonnak.

Ha lágyítod a vizet, az a neonnak is jó, de a hőmérséklettel nem tudsz mit kezdeni!!!

2013. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Rakj bele 30 neont, vagy 50 törperazbórát, és kész. Rakhatsz még bele valami csigát, vagy garnélát. Neon mellé amano-t, vagy sepregetőt, de a razbóra mellé red cherry-ket is.
2013. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A boraras brigitte könnyen elhullik, nem lesz jó.


Boraras Urophthalmoides-t vegyél, az egy nagyon strapabíró hal, és jó neki ez a beállítás. Persze lehet, hogy nem olyan szép, de ha sok van együtt, szerintem ugyanolyan látványos.


Nem szeretem a manadot a színe miatt, és a manado csak mini agyaggolyó, az nem tartalmaz tápot önmagában. Olyan könnyű talaj hogy elfujja a szűrő. Nehéz bele ültetni, kirepül belőle minden. Le kell minimalizálni a szűrést, hogy ne keverje fel a talajt, de az nem jó, mert akkor pangó területek alakulhatnak ki az akváriumban, ami később algásodáshoz vezethet. Ha teszel alá tápanyagot tartalmazó réteget, szerintem össze fog keveredni a kettő és szívás lesz vele.


A pro soil önmagában jobb szerintem, ha nem kevered semmivel, mert az azért tartalmaz tápanyagot. Persze csak egy ideig. Később kell bele rakni JBL tápgolyót, Panzi aquaplant tablettát, vagy valamit, ha már elfogy belőle a táp és sárgulni kezdenek a növények.

2013. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Most akkor a pH mennyi? Mert a 6 és 8 között olyan óriási a különbség, hogy csak na. A 6 a legtöbb édesvízi hal számára megfelelő, vagy általuk tolerált alsó határa, míg a 8 a felső határ felé közelít. Szóval? Talán 6,8 akart lenni?
2013. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk legyen 7. De az Urophthalmoides bírja a 6-ot és a 8-at is, az tényleg nagyon strapa hal.
2013. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manado helyett vehetsz ilyen kvarckavicsot is.


[link]

Itt baloldalt --> "talajok, halak"


és felülről a harmadik és a negyedik talaj jó.

"Homok 0,5-1mm"

"Kvarckavics 1-2mm"


Ez szerintem jobb mint a manado, könnyebb bele ültetni.


Nekem kis akváriumban van a homok, abba már ültettem is növényt és megmaradt benne szépen, tehát nem bántja a gyökerét.


Már most ezt csak azért mondom, mert ha olcsó talaj kell, akkor ezt érdemes venni.

2013. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!