Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kvarchomokból milyen szemcsemé...

Kvarchomokból milyen szemcseméretűt?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy minél nagyobba szemcseméret, annál szürkébb a homok.

Én hófehéret szeretnék, ebben az esetben csak a 0,2-0,6mm-es a megfelelő?


Ha igen, akkor mennyire felel meg ez egy afrikai sügeres akváriumba. A sügerek szeretik ezt a nagyságot, vagy ez már túl kicsi? Illetve az áramlás nem kapja fel az egészet és csinál belőle "felhőt"



2013. ápr. 23. 14:34
1 2
 1/13 YourDestiny ***** válasza:

Afrikai sügeresbe nekem 0,2-0,4 van keverve 0,6-1 millissel. Való igaz, a finomabb fehérebb valamivel. Egyébként az általam említett két méret közt nem sok színbeli különbség van. Én mindenképp a 0,6-1 milliset javaslom. Hozzáteszem, én amikor legutóbb vettem utánpótlást, ugyanabból a szemcseméretből volt fehérebb és kevésbé fehér. Nekem elelve az utóbbi volt, az kicsit drapposabb, de megvilágítva hófehér lesz. Zöld írás van a csomagoláson. Azért javaslom ezt, mert a túl fehér könnyen el fog algásodni. Visszatérve a szemcsemérethez, nekem alapból a legfinomabb volt megvéve évekkel ezelőtt (amit te szeretnél), de túl finom, tehát túl könnyen színeződik az üveg mentén, gyakran fel kell túrni, ezenkívül túl könnyű is. A 0,6-1 millis a legjobb méret, válaszd azt, tökéletes középút. Utólag én is ilyet vettem hozzá, ezért van most kettő keverve, igaz, a nagyobb szemcse értelemszerűen idővel alul kötött ki. Megnéztem, az enyémre SZAT van ráírva. Ennél van fehérebb is, ahogy említettem, az valami kékes csomagolású volt, ha jól rémlik. Ne vedd meg. Normál esetben ahogy említettem drapp, de megvilágítva ez is hófehér, és még ez is hajlamos algásodásra, ha nem piszkálom meg néha. Minél fehérebb, annál inkább visszaveri a fényt, ezért algásodik. Na, jó hosszú regény lett. Szóval az enyém enyhén kékes, mesterséges világítás alatt így néz ki, totál más, mint napfénynél, de ennél fehérebbet szerintem amúgy se akarsz:


[link]

2013. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, az áramlás lemaradt. A 0,2-0,6 millist valószínűleg átrendezné egy kicsit a túl erős vízáram, ezért egy újabb plusz pont az egyel nagyobbnak.
2013. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, a kimerítő választ :)


Láttam már az aksid, tetszik is, gratula. Viszont akkor neked is most már felül az apróbb szemcse van, ahogy írtad is, tehát az látszik. Az a baj, hogy élőben nem láttam melyik milyen, így meg nehéz választani, főleg úgy, hogy nem tudom mennyire szürkés a 0,4-1mm-es...


És amúgy ha finom sódert raknék? Az nem mutatna szerinted jól?


A sügereknek mi az a szemméret amit szeretnek?

2013. ápr. 24. 16:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Sóder elvetve, rájöttem hogy csúnya :) Esetleg nem tudnál egy képet mutatni a homokról világítás nélkül, hogy alapból milyen a színe, esetleg mindkét szemméretről?
2013. ápr. 24. 16:47
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
1 milli körüli pont jó. 0,5-2 közé szoktuk belőni. Ha enyhén szürkés is lesz a csomagolásban, megvilágítva kisüti a szemed, olyan fehér lesz.
2013. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 YourDestiny ***** válasza:
Holnap lefotózom az enyémet napfénynél, mert a mesterséges fény torzítja a színét. Persze a monitor se fogja 100 százalékig visszaadni, de nagyjából látni fogod. Még van a csomagolásban egy kevés, amiről tudok fényképet készíteni.
2013. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt nagyon megköszönném, és örök hála érte :)
2013. ápr. 24. 20:59
 8/13 YourDestiny ***** válasza:

Nah, nálam a monitor természetes módban van, ami natúr meleg színeket eredményez. Jól visszaadja, íme, ilyen enyhén drappos, ahogy írtam:


[link]


[link]

2013. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a képeket.


Most már csak abban gondolkodom, hogy legyen mondjuk 50-50%ban keverve, vagy simán menjen a 0,4-1mm-es.

2013. ápr. 26. 09:54
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem simán. Ma már én is simán venném, kevesebb a baj vele, mint a túl finom szemcséssel.
2013. ápr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!