Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő ha a guppim vemhes?

Mi a teendő ha a guppim vemhes?

Figyelt kérdés
nemrég vettem és utánaolvastam annak hogy miért fekete a hasa és mindenhol azt találtam hogy valószínűleg vemhes. egy 45 literes akváriumban van egy hím és egy nőstény guppi(ő a vemhes szerintem) 6 kisméretű hal és egy törpe aranyhal. Őt kivegyem az akváriumból, különítsem el? nincs semmi ilyen szülő-kabin szerű dolgom amiket mindenhol látok ezt hogy tudom megoldani hogy a kicsik megmaradjanak és ne egyék meg őket? természetesen elajándékozzuk őket vagy visszaviszem a kereskedésbe mert már túl sokan lesznek itt. Ja van egy gömbakváriumom is de abban csak növényeket tartok mivel úgy hallottam abban nem lehet halat tartani ha abba áttenném a szülés idejéig az is rossz lenne neki? mert akkor természetesen szó sem lehet róla. Előre is köszönöm a segítséget:)

2013. ápr. 23. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ez szerintem a világ legegyszerűbb ötlete amit most mondok.Uncsitesóm vett több guppit is a boltból,de az elkezdett szülni.Átraktuk egy edénybe,és ha megszületett egy kishal,és elkezdett mozogni,akkor beleraktuk egy edénybe.Ha még egy született akkor az is ugyanúgy járt mint a másik.De ha te megtudod oldani,hogy veszel egy olyan rácsot,vagy valamit,amin a kishalak át tudnak úszni,de az anya nem,akkor azt rögzíted valamin,és egyfajta dobozként szolgál,szülőketrecként.Az anya marad a ketrecben,a kishal meg kiúszik.Ennyi.Szerintem nem lesz gond azzal,hogy belerakod egy gömbakviba egy kis időre.
2013. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 stone9524 ***** válasza:
NE rakd gömb aksiba! vegyél egy 10 literes aksit kb 1000ft ba kerül tedd át a nőstényt párat fel fog zabálni, de még mindig jobb mintha egy edénybe raknád a kicsiket. az sem lesz jo ha egy szülő ketrecet veszel és a kicsiket a többivel tartod mert akkor meg ott a töbi hal zabálja fel őket. Az anya max 4-5 darabot esz meg, de még gyi bőven maradni fog. Azért lesz jo ha egy 10es aksit veszel, mert enm kell piszkálni a kicsiket, ugyanis ha átrakod őket egy másik aksiba vagy "edénybe" sokkot kaphatnak és elpusztulnak, erre nagyon érzékenyek. Boltokban szerintem nem veszik vissza a guppikat, mert beltenyésztettek, nem minőségi. Szóval vagy tartsd meg őket ha megvetted, vagy ajándékozd el!
2013. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen a válaszokat!
2013. ápr. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!