Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett algás?

Varga30 kérdése:

Miért lett algás?

Figyelt kérdés

Akvárium beüzemelése: 2013.04.20.

Méret: 40l

Szűrés susun hw 303b- uv-s de uv nincs sbekapcsolva

töltet: 2l siporax 2 l kerámia 1 tartálynyi szivacs illetve a tetején vatta

Világítás: 25w 2013.03.19-én vettem mellé még egy 18w-at h 1w/l legyen

Táp:

1ml easy carbo

1ml macro

0,5ml micro

Növények: az egész háttéren hálóra kötözve riccia illetve az aljzat felén is. Most kezdett el kibújni. Vasfára kötözve az karácsonymoha.azon vannak barnás szálak lehet barna alga .. nemtudom. illetve valiseneria meg 03.23-án este kaptam bele haveromtól békatutajt. A mohák az előző aksimból származnak ahol szintén volt algaprobléma, de azokat a szálakat probáltam felhasználni ami algamentes. 24-én reggelre pedig a háttéren lévő hálón feltűn a fonal alga. Még egy hetes sincs az aksi.

Halak: 2ét kakadu sügér 2 betta

4 csiga

Élesztős co2-t is összeraktam hozzá, de még nem az igazi sajnos.

Ötlet h mitől lehet az alga?



2013. ápr. 24. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Fonál alga jellemzően attól alakul ki, hogy erős az áramlás. Azt hiszem.
2013. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a felszerelést nézem nem volt spórolós játék, a szűrés is tulspirázott ami nem baj, ha az ajzatnál is így volt akkor lehet az a ludas, ha növényes ajzat került be az befolyásolhat pár paramétert, megemelheti a ph értéket, és a vizet is keményíti pl:manado, ha magasabb a ph és keményebb a víz az nehezíti az akvárium beállását kb 1-hónapig, ez a közeg kedvez az algáknak, a magas ph és a keményebb víz hátrányos a növényeknek a co2 hiány miatt, ha elindítod a co2-t akkor mesterségesen lenyomja a ph-értéket mivel savas irányba tolja, én mindenféleképp mérnék ph-t és keménységet co2 előtt, ha nagyon eltolódott lágy vízzel tudsz csökkenteni, de csak ideiglenesen, egy hónap mire rendesen beáll, gondolom áttelepített aksi, ha az előzőből lett áttéve az ajzat akkor is fennállhat ez.
2013. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sima kavicsos aljzat az előzőbő aksiból, a szűrés is azért ilyen mert a nagy aksit megszüntettem és így meg fasza lett ehhez a szűrés elvileg. A co2-t is beindítottam. A tartós teszt szerint telejsen jó a co szint. Azt a ph-s dolgot nem egészen értem.
2013. ápr. 26. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:

"Azt a ph-s dolgot nem egészen értem"


Mielőtt co2-őt használsz célszerű rendbe rakni a ph értéket, a co2 beoldás mivel szénsav ezért savasít, 7ph semleges, 7 felett lúgos, 7ph alatt savas, ha co2 nélkül lúgos a vized nem tartja meg a beoldott széndioxidot, nem fejlődnek a növények, a beállítás az desztillált vízzel lágyítással érhető el mivel a lágy viz ph-ja 5ph,és 0 kemény, a csap víz 7ph és átlag 20nk kemény.


Ha nincs beállítva és este ha kikapcsolod a co2-őt vissza lúgosodik ami ártalmas a halakra nézve is.


Dr. Szita Géza írása: (főleg a benne található táblázat körüli leírás érdekes)


[link]

2013. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!