Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy takarítást szeretnék...

Nagy takarítást szeretnék végezni az akváriumban. Mit javasoltok mit csináljak hogy csináljam/vizleszívás, csre, aljazat tísztitás stb. /? A halakat elég egy 10 liter vödörbe tenni vagy jobb lenne nagyobb?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 12:16
 1/9 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen halak és hogy mennyi van belőlük.
2013. ápr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
guppik 10 hal
2013. ápr. 24. 12:50
 3/9 anonim válasza:
Nagyobba kéne rakni őket!
2013. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 csejani ***** válasza:
Én is most takaritottam ki a 112 literest leírom én hogy csináltam. Nem pusztult el egy halam se szóval talán jó. 1 nappal előtte kiengedtem vödörbe az akvárium víznek kb felét hagy álljon picit. Másnap az aksibol kb a felét vödörbe kiengedtem. Ebbe az egyik vödörbe raktam a halakat és belogadtam nekik egy porlasztot. A másik vödörbe raktam a szűrőt és bekapcsoltam hagy menjen ebbe raktam a növényeket is. Majd a maradék vizet leengedtem az ment a lefolyoba. Aljzat ki azt jól atmostam majd kitakaritottam az aksit. Majd a működött aljzat vissza az akiba utánna a növények. Majd friss víz amit előtte hagytam állni ment az aksiba majd az egyik vödör régi víz vissza meg a szűrő is az akiba és elinditottam. Ez után abból a vödörből amiben a halak voltak visszaengedtem valamennyi vizet majd a halak vissza az akiba ezután a maradék víz is vissza az akiba. És ennyi. A szűrőt nem mostan ki csak egy héttel rá de azt is csak akvariumból leengedett vízben. Így nem volt pusztulás vidáman ficankol mindenki! !
2013. ápr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 csejani ***** válasza:
Bocsi az esetleges hibákért de telefonnal potyogtem. Jah és szerintem 10 literes vödörben simán kibírja a 10 guppi addig.
2013. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 csejani ***** válasza:
Mármint 1 nappal előtte nem az akvariumból engedtem le a víz felét hanem csapból engedtem friss vizet csak mennyiségileg az aksi vizének a felé. Remélem érthető mert kicsit kuszan fogalmaztam! :-D
2013. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csejani ***** válasza:
... Majd a kimosott aljzat vissza... Bocsi T9...:-D
2013. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaidat.Nekem 60 literes az akvárium. Én úgy tervezem,hogy fele vízet leszívom abba az edénybe ahova ideglenesen lesznek a halacskák/persze előtt e 2 nappal,hogy a klór kimenjen előkészítek friss vízet, utána a többi vizet "kidobom".aljazatot átmosom egy sor frisset rakok azért utána algakaparás.ezek után beleeresztem a friss előkészített vizet és utána jöhetnek a lakói a vízzel együtt.remélem így is jó lesz.kicsit félek tőle...
2013. ápr. 24. 18:44
 9/9 csejani ***** válasza:
Szerintem ha erős egészséges halak nem lesz gond! Viszont a szűrőt ne takarítsd egyből és a leengedet aksivízben járasd amíg takarítasz hogy a szűrőben lévő lebontó baktériumok életben maradjanak!
2013. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!