Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A pézsmateknősöknek mekkora a...

A pézsmateknősöknek mekkora a minimális akvárium, amiben azért már jól is érzik magukat?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60l felett már lehet tartani kettőt. Arra figyelj, hogy ez a faj szereti a magasabb vízoszlopot, kevesebbet jön ki a szárazra, szóval nyugodtan lehet 30cm-es is a vízoszlop magassága.
2013. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Még egy kérdés ha szabad azt is ide írnom: Ki lehet őt is engedni a szobában sétálgatni?
2013. ápr. 24. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Háááát.....nem tudom. :)


Nekem is van egy 60l-es aksiban, de ő olyan keveset jön ki a szárazra, hogy nemigen szoktam zargatni. Néha kiveszem, had járkáljon, meg etetni külön lavorban szoktam (hogy oda ürítsen etetés után, így tisztább marad a víz az akváriumban.

Szerintem ők ezt nem igénylik. De te tudod. Sokáig azért nem maradjon szárazon, mert bepánikolhat, és jön a pézsmaszag. :D

2013. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja igen a pézsmaszag... erről olvastam :)

HA már így belementünk: Amikor kirakod lavorba, sima kézmeleg vízbe teszed, vagy előtte pont annyira felfűtöd, mint az aki vizét? Itt is elég részleges vízcsere hetente, mint halak esetében, vagy egészet ki kell minden héten?

Ezekre sehol nem találom a választ. Előre is köszi :)

2013. ápr. 24. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 24. 16:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Én amikor átteszem lavórba etetni, akkor az akváriumból merek át vizet, annyit, amiből a feje még kinn legyen.


Itt a részleges vízcsere nem elég, én hetente szoktam vizet cserélni, és minden 2. héten átmosom folyó víz alatt az aljzatot, kavicsot is. Persze azért elég hetente, mert az etetés és az utána való ürítés máshol történik, az nem szennyezi a vizet.


Azt mondják, hogy ha használsz szűrőt tekik mellé, akkor ez a heti 1x alkalom kitolható 1,5-2 hétre is. Nekem ugyan van egy kisebb belső szűrőm mellettük, de én ezt csak azért használom, hogy ne álljon be a víz.

2013. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. ápr. 24. 17:57
 9/9 anonim válasza:

Nekem is van, 3 es fel evesek.

Ok eredetileg mocsaras vizben elnek,tobb helyen is hallottam, hogy nem szeretik a nagyon tiszta vizet. Van szurom, kb negyed evenkent cserelem a vizuket. Nagyon elvannak. :)

Fontos, hogy javareszt fagyasztott hallal etesd.

2013. ápr. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!