Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élőkajás automata etetőt...

Élőkajás automata etetőt lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Lenne egy artemiás tartály az akvárium fölött, aminek az alja tölcsér szerű lenne, amit mindennap kinyitna egy szelep 1 másodpercre, ott lefolynának az artemiák, aztán zárna a szelep. Hogy lehetne ezt megcsinálni.

2013. ápr. 24. 21:07
 1/9 A kérdező kommentje:
De nem az összes víz folyna le, csak mindennap egy kicsi.
2013. ápr. 24. 21:09
 2/9 bamboochatheone ***** válasza:
PLC? Szelepek? Szomszédok?:D
2013. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát igen valahogy úgy


Nem adok kulcsot senkinek.

2013. ápr. 24. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Automatizálás.


Biztosan sok féleképpen lehet megoldani, nekem most csak így hirtelen kettő ötletem van.


Egyrészt egy programkapcsoló, ami egy kis villanymotornak ad jelet, ami kinyit egy csapot majd rögtön zárja is vissza. Vannak csapok amiket addig forgatsz még lenem esik a kezed. Ennél ugye magát a vezérlőt drága megcsináltatni.



Van egy másik tippem, ott programkapcsoló helyett lehet venni ilyen digitális vackot, ami a beállított időpontban ad áramot a konnektorba dugott eszköznek. Ezt be tudod állítani, hogy mondjuk 17:00:00 - tól 17:00:10 - ig adjon áramot, addig amíg a kis villanymotor a csapot körbe nem fordítja.


Igazi kókány megoldások, de életképesek. :D

2013. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez jó, szeretem a kókány megoldásokat. Majd valamit alkotunk barátommal. Annyira nem sürget az idő.


Ha nem sikerül, akkor veszek egy automata etetőt és megtöltöm lemezessel, bár ez utóbbit nem akarom annyira, mert nem szoktam a tengeri halaknak száraz tápot adni. De láttam már, hogy mások adnak, szal remélhetőleg nem döglenek meg tőle.

2013. ápr. 25. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Van egy olyan lehetőség hogy programkapcsoló, mindegyik 1 perces egységben kapcsol, kerestem régen másodpercest de nincs, kell a tölcsér aljára egy lemez retesz ami ki van fúrva, és kell szerezni egy olyan elektromágnest ami áramra kinyit, ha megszűnt az áram bezár, vagyis ha áramot kap eltolja a kifúrt lemezt, ha megszűnt az áram akkor egy rugó visszahúzza, a régi kazettás magnókba voltak ilyenek,

A kaja menyiségét a furat átmérője szabja meg, szerintem műszerészeknél, tv szerelőknél tucatszám hever a sufniban annyi hogy 6-12 voltosak.


így néz ki valahogy:

[link]


[link]


retesz az meg akár ilyen: csak ki kell fúrni a nyelvét


[link]

2013. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A melóhelyemen van ilyen kinézetű mágnesszelep, ami el tud zárni egy csövet: [link]

Csak ami bent van pont fordítva műxik, ha áramot kap, akkor zár, különben meg mindig nyitva van. Az pont nem jó nekem, de azért egyszer kipróbáltam a 230-asat, csak még akkor CO palackot akartam elzárni vele. Bedugtam konnentorba és fél óra mulva tűz forró volt, tehát használhatatlan. Nem állandó működésre tervezték, de majd kérdezősködök, hátha létezik ennek egy fordított változata is. Akkor már csak az időzítőt kell kitalálni.


Digitális időkapcsolót nem lehet beállítani egy másodpercre? Nem tudom azon miket lehet állítani, mert nekem csak a mechanikus van itthon, ami így forog.

2013. ápr. 26. 07:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél típust, van olyan is ami áramra nyit. Ugyanis mi pont olyanokat használunk ammónia és glikol csöveknél. Az a baj ezzel az álló petpalackos élőkajás szutyimnmal amit kitaláltál, hogy a kaja pont hogy össze fog tömörülni az alján.

Ezek a mágnesszelepek a nyomóágban uralkodó nyomás miatt záródnak el. Mikor kinyit, akkor egy picike furaton keresztül átengedi a víznyomást, (vagy levegő,) a zárt oldalra, így tehermentesítve a gumi membránt. A membrán közepében lévő fém lapocskát pedig magához rántja az elektromágnes. Az a gáz ezzel, hogy a pici furatnak van a legnagyobb szerepe abban, hogy kinyit e a szelep. Mivel ismerjük az élőkaja tulajdonságait, miszerint az edény aljára összetömörülve várják a jószerencsét, így a tehermentesítő furat azonnal tüdőre kapná őket, és eltömődne. Mikor a feszültség megszűnik, a pici furat elzáródik, így a nyomóoldal, azaz az áramló közeg nyomása pedig nyugalmi állapotba tolja a gumi membránt, ami nyugalmi helyzetében egy pici karikára ül fel, azaz tömít. Ez akkor működik ha nincs szennyező anyag az áramló közegben. Minden olyan anyag szennyező anyagnak minősül, ami alakjában, viselkedésében szilárdabb, kötöttebb mint maga az áramló közeg. Ez lehet por, homok, kosz, rizsa, vagy a mi esetünkben élőkaja.:(

2013. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van megoldás a problémádra a folyadéköblítéses rendszer, de az komplikáltabb. Több mágnesszelep kell hozzá, és kell hozzá egy alacsony, és egy nagynyomású rendszer. Kicsit később leírom hogyan működik.
2013. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!