Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek van értelme két...

Szerintetek van értelme két szűrőt berakni 100 literes akiba? Egyikben szivacs, másikban kerámiagyűrűk, esetleg perlonvatta lehet.

Figyelt kérdés
Tudom külső szűrő lenne az igazi de az különböző okok miatt nem megoldható. Belső szűrőből kb a létező léegnagyobbat tenném be
2013. ápr. 26. 06:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze, sőt belső szűrőből is árulnak olyat, aminek 2 egymás után fűzhető tartálya van, direkt erre a célra, hogy így kb azt raksz a tartályba amit akarsz. De vlaami mini siporaxot érdemes akkor szerintem. [link]

Meg vannak még egyéb apró szűrőanyagok is.

2013. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
persze, hogy van :) ha nem tudsz külsőt venni akkor ez a legjobb megoldás :)
2013. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 26. 11:39
 4/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
De a legnagyobb alatt ugye a térfogatra, és nem a teljesítményre gondolsz?
2013. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen térfogatra.

Azt még meg szeretném kérdezni, hogy az baj-e, ha a siporax barnul? Mikor kell kicserélni? Vagy Hogy kell tisztítani?

Vettem ugyanis siporaxot és azt betettem a szivacs helyére az egyik belső szűrőben. JBL 800l/h. A másik szivacs szűrőm pedig 1000l/h. Előre is köszi a segítséget. Nagyon kiváncsi vagyok :)

2013. ápr. 26. 18:12
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem lesz így túl erős az áramlás a halaknak?
2013. ápr. 26. 18:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Van ilyen hozzá, (hosszú cső) ami szépen a felszínre viszi a nyomást, oxigén. De így meg jóval kisebbnek tűnik a nyomás. Hogy jobb, ezzel vagy enélkül?
2013. ápr. 26. 18:44
 8/13 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 26. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:

az a jó ha barnul a siporax. az a barna cucc rajta mind szűrőbaci. cserélni 2-3 évente szokták de van aki sose cseréli ki.


egyébként jól érzed, így túl erős az áramlás. rakd fel azt a csövet (amit egyébként esőztetőnek hívnak :D) és akkor már jó lesz :)

2013. ápr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
viszont én perlonnal erősen lefolytanám a siporaxos szűrőmet...a baciknak a lassú áramlás a jó, ha gyorsan átmegy a víz, akkor nem tudnak táplálkozni ergo elpusztulnak de legalábbis alig szaporodnak :)
2013. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!