Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Merre lehet viza ivadékokat...

Merre lehet viza ivadékokat szerezni vagy kapni Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen 500-600 kilós halakat akarsz tartani otthon a tóban?

Vagy minek? Kaviár termeléshez?

2013. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Víza ivadékot biztos nem kapsz!

Esetleg tokot mert a víza az védett! :(De amúgy a tok kb. ugyan olyan!(vagy pont fordítva van nézd meg)

2013. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, van egy jókora tavunk a Jászságban és oda akarjuk a vizát, ott akarjuk nevelni, nem nyernénk ki belőle semmilyen kaviárt, csak éldegélne benne. :)
2013. ápr. 26. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt egy viza:

[link]


Hát az a helyzet, hogy nem tudom hogy kell tartani, de ezek folyóban élnek. Dunában volt, Tiszában, Marosban, Drávában, mindegyik folyó. Tóban nem nagyon hiszem hogy lehet tartani, ha mindig csak folyóban élt.

Ahhoz biztos akkor rendes keringtetés kell, és nem biztos hogy azt meg tudjátok csinálni, vagy egyáltalán érdemes.


Kis kecsegéket mondjuk mi próbáltunk kis tóban egyszer, de egy hét alatt megdöglöttek, de nem kizárt, hogy nagyobb tóban sikerül. Formára az is hasonló, csak kisebb hal. [link]

Valahol reklámozták tóban, hogy van benne kecsege, de már nem tudom hol. De ilyen alapon azt szerintem meg lehetne próbálni.

2013. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De eszembejutott még egy érv, hogy mért nem lehet tartani tóban.


Ha lehetne tartani, akkor minden tógazdaságban tartanának és 15 év mulva lehalásznák, mert 100 gramm kaviár 80ezer Ft. És ha lenne mondjuk 20 viza, hát fene tudja mennyi kaviár lehet egyben, de úgy már talán érdemes lenne foglalkozni vele.


De hát ők sem tudják tartani. Senki. Ha lehetne, biztos tartanák. Nem?

2013. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg a viza amúgy is folyóban él...(természetes környezetben)
2013. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát én sem tudom, hogy egy tóban elélne-e legalább 50 évet.

Azt én is olvastam róla, hogy több 100 km-t vándorola folyókon.

Az lehetséges, hogy ez benne van az ő belső órájában, hogy vándorolnia kell és felúszni a folyókon keresztül a tengerbe?

Lehet ha ezt nem tehetné meg, akkor elpusztulna.

2013. ápr. 26. 22:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak a nagy sodrás hiányzik neki, de a fene sem tudja.
2013. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:

A hazai folyókba szoktak mesterségesen telepíteni viza ivadékokat, amiket szaporítani is kell valahol. Tehát elvileg nem megoldhatatlan a tenyésztett ivadék vásárlása, csak nem hiszem, hogy egy magánember kis tételű rendelésével foglalkoznának, és mivel védett, kell hozzá egy halom engedély, amit nem valószínű, hogy megkapsz, ha nincs felsőfokú, biológiával kapcsolatos végzettséged.


[link]

2013. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!