Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szóltok hozzá? Többi lent.

Mit szóltok hozzá? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ma voltam egy állatkereskedésben, ahol az eladó épp egy kezdő akvaristát szolgált ki. 40 percet vártam, utána elmentem, csak haleledel kellett, de ki se szolgált. A kezdő akvarista egy férfi volt, egy 28 éves. Vett egy 40 literes akváriumot 75 mm átmérőjű kavicsot, műnövényből 2-őt, egy kincses-ládikát az akváriumba, és szűrőt, melegítőt. A szűrő aquael volt, már a nevére nem emlékszem, de 150l vizet szűr át óránként kb.

Utána vett halakat, az eladó mondta mit vegyen, adott neki 2 betta hímet, 10 guppit, 1 szifó hímet, 3 törpegurámit, 2 aranyhalat és egy vitorláshalat.

Mit szóltok az eladóhoz, járjak hozzá vásárolni?

ÉS A KÉRDÉS IGEN IS JÓ HELYEN VAN!



2013. ápr. 28. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég szar ügy. De sajnos az eladónak meg kell élni valamiből.


Szűrőből szerintem neg azért ad rosszat, mert ahhoz nem ért. De lehet hogy máshoz se.


De az ember is butus. Ha valaki nagyon akar valamit, normálisan utánanéz. Volt egy időszakom, amikor akartam hörit. Még nem akartam venni, csak gondolkoztam rajta. De nagyjából így is tudom, hogy mi kell egy hörinek, és hogy nem szabad elfogadni az eladótól a terráriumot.

2013. ápr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legközelebb ha mész abba a boltba nyomtasd ki ezt a linket

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika

csúsztasd oda a szerencsétlen vevőnek, bár mindegy mert egy hét múlva úgyis itt köt ki mikor elkezdenek pusztulni a halak.


A vicc az hogy lehet hogy az eladónak csak végzettsége van, akváriuma nincs, ahova én járok ott a csaj szeretne akváriumot, de még fogalma sincs semmiről, de a gyakorlat az ha elkezd érteni hozzá akkor a tulajok:

"Kirugják"!!!

2013. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azon is gondolkoztam, hogy majd lesz egy akvarisztikai boltom, és kiírom, hogy minek mi kell. De akkor nem hiszem, hogy nagyon menne.
2013. ápr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Más boltokban is csinálják.


2 literes "betta tartót" is árulnak szűrő nélkül, bettával.

Nem az a céljuk hogy működőképes akváriumot hozzanak össze. Csakis az eladás, bármilyen áron.

2013. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:

Az a szomorú, hogy egy rendes szűrő, pár élő növény, normális világítás és mondjuk 15 nanohal szerintem még nagyobb bevétel is lenne, ráadásul így nem hagyná abba a delikvens a hobbit az első katasztrofális kudarc után, és még évekig visszajárhatna vásárolni.


Hogy járj-e hozzá vásárolni? Valószínűleg nem megy tönkre, ha elkerülöd. Ha meg mégsem, akkor ne kérdezz soha semmit, hanem magadnak találd ki jó előre, mi kell.

2013. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Simon Márk1999 ***** válasza:
nem csak az eladóval van gond hogy nem ért hozzá de a vásárlóval is baj van mert nem olvasott utána a dolgoknak.
2013. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocs, meg lemaradt az a resz, hogy a halak betegek, a vizek barna v fekete szinuek, halat egyaltalan nem veszek nala es meg dragak is.

A novenyek turhetok, csak az is draga. Kiszolgalas sincs.

2013. ápr. 28. 20:51
 8/10 izomszörp ***** válasza:

Szerencsétlen halak! :(

Két betta hím???

Őszinte leszek, remélem becsődől a kötsög!!!!

Meg aki vette hamar rájön hogy nagyon elb@szt@!


Ha teheted nem mész hozzá!


Én is a múltkor voltam vásárolni, figyelmes lettem egy párra a kislányukkal.

Eleve ott kiakadtam hogy a kislány válogatta a halakat. Betta,vitorláshal, erre az apuka megszólal hogy vegyenek neont is mert az olyan szép.

Meg kérdeztem mekkora az aki? 120 liter felelte a pasi.

Szűrés? valami gagyit vett 350 liter óránként mondta is lehet hogy kicsi lesz. Gondoltam nem gyengén :(

Tömörön elmondtam neki egy két dolgot meg azt is hogy a bettának és a neonnak más hőmérsékletű víz kellene.

Válasz: Majd megszokják vagy megszöknek :(

Remélem megszállja őket valami hogy nem kellene "akvaristát" játszaniuk :(

2013. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megszokják, azta. Tényleg vannak hülye emberek.
2013. ápr. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mi az h 2 Betta hím?!

És egy kezdőnek vitorlás?.....

2013. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!