Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba hogyan lehet...

Akváriumba hogyan lehet utólag aljzatot tenni, ha már a halak is benn vannak? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet később is tenni talajt.Én leengedem félig az aksi vízét majd a kimosott folyamihomokot egy edényben leengedem az aljára majd kifordítom.Miután betettem az összes talajt egy kanál segítségével elrendezem.
2013. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A halak addig lehetnek a leengedett akváriumvízben, egy vödörben? Mennyire sínylették meg Neked?
2013. máj. 2. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kifogni a halakat,szeritem az túlságosan stresszeli őket.Én az éves nagytakarítás keretében szoktam kiszedni a talajt hálóval a halak mindvégig az aksiban vannak.Elvégre a természetben is van,hog a folyóvízek zavarossak lesznek,fontos,hogy a szűrés menjen .
2013. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Raktam be utólag talajt, bár csak egy kis mennyiséget, mert az eredetit kevésnek találtam. Nagyon alaposan kimostam, és vizesen, egy műanyag pohárban eresztettem le az akváriumba, és csak az alján borítottam ki. Így nem keveredett annyira fel. A túl sok lebegő izé irritálja a halak kopoltyúját, ezt jobb elkerülni. Szerintem ha minden nap beraksz 1-2 pohár talajt, akkor nem stresszeled különösebben a halakat és a vízminőségbe sem nyúlnak bele hirtelen a talajból esetleg kioldódó dolgok.
2013. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. máj. 2. 13:15
 6/9 Darkkingdom ***** válasza:
Mondjuk amúgy táptalaj esetén is ugyanez a helyzet?Apránként pohárkázni?
2013. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Táptalajt nem lehet utólag berakni. Annak mindenképpen az általános talaj alá kell kerülni, és ki kell áznia egy picit a halak előtt. Ha utólag akarsz turbózni egy általános talajt, akkor a kapszulák meg a tabletták használhatóak.
2013. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általános táptalajra, tehát olyan ami nem oldódik van egy trükköm, egy nagyobb szatyorba, zacskóba teszem, bele engedem az akváriumba a zacsit, a vízben szájjal lefelé kell fordítani az egészet, a zacskó fenekénél el kell kezdeni lassan felfelé húzni, kifolyik a talaj, a legvégén összefogod a zacskó száját, minden felkavarodás benne marad. Manadot simán betettük felkavarodás nélkül.
2013. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ezt a pro soil (általános talajt) raktam be úgy, hogy a halak benne voltak, de nagy porfelhő lett. Túl sokat nem lehetett betenni egyszerre, inkább abbahagytm, nehogy megfullladjanak. Aztán én is így egy hét alatt raktam tele. Mindennap egy picit.


Mosott kavicsot sokkal könnyebb az biztos, az nem porzik úgy.

2013. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!