Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízszintjelző készülék, vagy...

Vízszintjelző készülék, vagy átlátszó vödör?

Figyelt kérdés

Kéne nekem egy olyan elektronika, ami ha lement a vízszint alacsonyra, akkor felgyulladjon egy led.


Vagy ha nincs ilyen, akkor kéne egy nagy átlátszó vödör.


Tudsz ilyet? Hol lehet kapni?



2013. máj. 3. 22:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy OFF, de qurva jó a kérdés! :))
2013. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
átlátszó vödörbe adják a vödrös nápolyit. meg az aldis narancsot.
2013. máj. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Jé, tényleg. De lehet hogy az nem elég nagy. Nem tudom mekkora. Nekem olyan 20 literes, vagy nagyobb kéne.
2013. máj. 3. 23:27
 4/33 A kérdező kommentje:

Bocs, nem 20, hanem 10 literes (vagy nagyobb).

Szal mint egy felmosóvödör, kb akkora kéne.

2013. máj. 3. 23:28
 5/33 anonim ***** válasza:
Van ilyen elektronikám, írj privátot.
2013. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Ne viccelj. Filléres dolog. 12 volt relé kel neked, egy 12V-os trafó (vásárba kapsz 500ft ért) és két szál vezeték. Ja hogy jól is nézzen ki pici zsugorcső (kb 20 cm) Innentől már csak picit bonyolultabb mint egy izzót bekötni.


1. 12V trafót bedugod a 240 be.

2. Negatív szálát bele lógatod a vízbe jó mélyen./ fontos hogy a negatívot, mert a pozitív bontja a vizet azaz elektront von el/ (ehez én saválló elektródát használnék) Megteszi egy 2,5mm es MBCU kábel is.

3. fél centivel mellette másik "elektróda" amit csak annyira mártasz a vízbe amennyire a minimum vízszintet szeretnéd.

4. ezt az elektródát rákötöd a relé A2 pontjára azaz tekercsmegtáplálás

5. a szabadon maradt trafó pozitív szálát rákötöd az A1 pontra azaz szintén tekercstáplálás. Így amíg fent van a víz, és összeérnek az elektródák neked zárt áramkör lesz ami egy meghúzott tekercset fog eredményezni.

Elektronika kész.

Relének megkeresed az NC jelölésű kivezetését, és mint egy kapcsolóra rákötöd a lámicskát. És kész. Míg fent van a víz neked az NC érintkezők bontják az izzó áramát így nem világít. Ahogy lemegy a szint máris vissza ugrik Normal Cose azaz (N) zárt állásba és zárja az adott esetben: A világító áramkört.

2013. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
wow Demente
2013. máj. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Hát azért én ezt mondjuk inkább pár száz mikroampert áramoltató, oda-vissza töltésáramlással működő elektronikával oldanám meg. A halakat is tartalmazó vízbe pedig egyáltalán nem tennék semmilyen fémet (saválló acélt sem), szénelektródákat használnék.
2013. máj. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Na de várjál, ez sós tengervíz. Azt elefelejtettem írni.

A vizem alapból 20-30cm magas, nem áll meg pon 27 centin, vagy ilyesmi, mert folyamatosan párolog.


Viszont ha lepárolog 10 centire, akkor kéne bekapcsolnia a lednek.


Ezt meg lehet csinálni így? Mert nem teljesen értem a mechanikus részét, hogy hogy ér össze, vagy nem, a két elektróda.

2013. máj. 4. 05:02
 10/33 A kérdező kommentje:
pon --> +t
2013. máj. 4. 05:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!