Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik hogy a gurámi lerágta...

Létezik hogy a gurámi lerágta volna az aranyhalam úszóját?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttünk haza, nézem az akváriumot és látom hogy egy 4éves aranyhalam fátyolfarka szinte le van pusztítva, nagyon csúnya. a gurámi csipkedi a szemem láttára, megáll az eszem. voltak az aksiban 40 kicsi ha is a gömb molly-ból, abból maradt 2 db meg még másik 15 kicsi. Őket áttettem egy kisebb akváriumba, mert zat hittem hogy van egy nagy albínó harcsa és ő eszi őket, de ezek szerint a gurámi ette volna őket is és most jön az aranyhal?? mit csináljak vele??
2013. máj. 4. 20:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. máj. 4. 20:26
 2/12 A kérdező kommentje:
Balról a 2.aranyhal farkát ette le és a hátán is lett egy eleven folt :(
2013. máj. 4. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
A gurámit vedd ki onnan,mert mind így fog járni.A gyors hal lecsípkedi a lassút.
2013. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha sérült volt az aranyhalad úszója az lehet hogy megcsipkedik, amúgy nem jellemző a gurámikra ez.


Mondjuk egy gurámit látok, most ha 40-kisha volt akkor megevett volna 23-at? Szerintem itt az egyik aranyhal lesz a ludas és a gurámi csak a sérülést csipkedte,egyedül nem tudom hogy viselkedik nálam több gurámi van elég társas lények, megvannak a kisebb halakkal az elején macera a szoktatás.

2013. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az aranyhal köztudott hogy megeszi a kisebb halakat, a gurámit egy sérülés érdekelt, amúgy ez a legbékésebb halak érdeklődését is felkelti, saját fajtársaikat is megeszik példa kereskedésekben a nyitás utáni órákban lehet ezt látni sajnos.
2013. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gurámi és aranyhal. Oké.
2013. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezem a kereskedésben talán holnap megyek arrafelé, hogy létezik-e az algaevőkön kívül olyan hal ami ellent tud állni egy sérülésnek, példa a páncélos harcsák is simán nekiesnek sérült társaiknak és esznek belőlük, ezt láttam már saját szememmel, én szedtem ki a szákkal a tetem maradványt.
2013. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"Xandir válasza:Gurámi és aranyhal. Oké." volt már mustrán ez az aksi, ott ki volt tárgyalva hogy ez a ha állomány menyire nem passzol össze, ha jól emlékszem ezért nem említettem, szerintem se passzol, nagyon nem szerencsés hideg vizes, meleg vizest keverni,na meg a cápamárna, de mindegy nem ez volt a kérdés.
2013. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Darkkingdom ***** válasza:
Szerintem itta nagyobb baj az hogy az ott nem egy cápa márna hanem egy Cápa harcsa!Vagy nem jól látom? márpedig ha az az akkor szépen lassan nem csak az arany halad úszói miatt kell aggódnod!Ha az nem cápaharcsa akkor tekintsd a hozzászólásom tárgytalannak!
2013. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:

Valószínűleg kezdődő úszórothadása volt az aranyhalnak, erre kapott rá a gurámi. De ahogy mondják, nem szerencsés párosítás. A cápaharcsa meg katasztrofális.

Ez a hal itt pontosan ugyanannak a cápaharcsa fajnak egy nagyobb példánya, és még mindig csak a fele a maximális méretnek:

[link]

2013. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!