Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim classic külső szűrő...

Eheim classic külső szűrő családnak mik a negatívumai? Megéri rá beruházni vagy inkább másik olcsóbb (pl: Atman) szűrőt érdemesebb venni?

Figyelt kérdés

Eddig csak belső szűrőt használtam abból is az Atman AT-800F-et tudom összehasonlítani az Eheim Aquaball 180-assal. Az Eheim fényévekkel jobb ebben a kategóriában mind szűrés, hang, fogyasztás ügyileg.

Az Atman külsőket a legtöbb ember dicséri.


2013. máj. 5. 13:28
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Ez attól függ melyik széria és hogy mekkora akváriumhoz kell. Én mindenképpen az Atman és Tetra szűrőket ajánlom.
2013. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Atman használok. Külső és belső szűrőm is egyaránt Atman. Nem mondom hogy egy szinten van az Eheim-mel, de elvégzi ugyanazt, nem hangos,végzi a dolgát. Az Eheim nél nem csak a minőségért, de sokszor csak a logóért fizet többet az ember. Ajánlani tudom. Mekkora akváriumhoz kell?
2013. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Darkkingdom ***** válasza:
Én az aqua nova külsőket is ajánlom,nálam kettő Aqua Nova NCF-1500 szűri az aksit és nem hangos plusz ugyanazt a munkát elvégzi!Az eheim minőségi cucc meg anyagai is másak meg persze annyi hogy EHEIM van neve és bizonyára okból van neve!De "ugyanolyan" jó az atman is meg az aqua nova is!
2013. máj. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:

Az Eheim előnye, hogy őszinték a számai. Ami rá van írva teljesítménynek, azt meg is kapod használat közben. A többi gyártóra ez már csak mérsékelten igaz.

Ami a classic sorozat nagy hátránya, az a nehéz karbantartás. Duplacsap ide vagy oda, elég macerás.

2013. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Két akváriumhoz is kéne az egyik 50L a másik 140L-es

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha valakinek van még véleménye, tapasztalata azt is szívesen elolvasnám!

2013. máj. 5. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Az tényleg igaz, hogy az Eheimnek őszinték a számai. Én 200 literes aksihoz egy atman cf 1000-ret használok, de kellett mellé egy belső még pluszba hogy jobban átkavarja, mert magában kevés flow-t csinált.
2013. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És magával az Atman CF-el megvagy elégedve? Hány W-ot fogyaszt valójában a CF-1000-es?
2013. máj. 7. 11:40
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Belső szűrők esetében az Atman hangos. Az AT-800F nem nagy eresztés, nem kell az Eheim-hoz hasonlítani. A Classic széria előnye, hogy ha azt írják rá, hogy 440 liter per óra, az tényleg annyi. Külső szűrőnél is egész reálisak az adataik, van benne kakaó. Hátránya, hogy állítólag hangosabb az Atmann és Tetra külsőknél, nincs légtelenítő pumpa és nincsenek kosarai, tehát a szűrőanyagot bele kell hányni. Ha jó ár/érték arányú szűrőt keresel, ami szinte hihetetlenül csendes, erőteljes, jó minőségű, hatalmas a tartálya és az ára is elérhető, felejtsd el az Atmant, de az Eheim Classic-ot is. Vegyél TetraTec EX szériás szűrőt. Abszolút best of vétel.
2013. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

Ja igen, javaslom, hogy akvaristán nézz be a külső szűrős topikba. Segíthet. Ettől függetlenül még mindig azt mondom, a Tetra magasan a legjobb. Nézd meg a GrennAqua véleményeket, egytől egyig az egekbe emelik :)

Ha segít valamit, az én véleményem:


[link]

2013. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!