Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatott el a Bettám?

Miért pusztulhatott el a Bettám?

Figyelt kérdés
Nemrég került hozzánk egy Betta,elég jól érezte magát.Aztán beköltözött egy odúba amit eddig algaevő csíkhalak használtak.Szinte egész nap ott kuksolt,a színe teljesen elment,ma reggelre elpusztult.Nem nagyon értek a Bettákhoz van valakinek tanácsa?Olyan fehér lepel is volt a testén.Nem szeretném ha a többi hal is elpusztulna kérlek segítsetek.Egyébként meglepően barátságos volt a többi hallal.
2008. jún. 16. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy valami betegséget kapott,darakór gombásodás...stb.Nem tudom mért pusztulhatott el.Nagyon sajnálom,de remélem ,nem szegte kedved a Betta tartásban,én imádom őket!Alapjáraton elég strapabíró hal.Az én Bettám egyedül él,egy gömbakváriumba,és nincs szüksége se vízmelegítőre,se buborékoztatóra,lényegében semmire.Jól érzi magát, kb.hetente cserélt klórtalanított vizbe,kis várral,kis műnövénnyel.Én antiklór nevű cuccot használok,ami megelőzi a klór és nehézfém mérgezést,és emelett polimer adalékot tartalmaz,ami fertőzésgátló hatású is.Remélem,valamit tudtam segíteni a jövőre nézve!
2008. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Engem az nyugtalanít,hogy esetleg a többi hal is elpusztul,bár most nem látszanak betegnek.Meglátom mi lesz a többi hallal aztán veszek másik bettát.Attól nem pusztulhatott el,hogy beköltözött az odúba? elvileg a betta nem odúlakó.
2008. jún. 16. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A betták igenis szeretnek elbújkálni odukba! Több éves tapasztalat!

A "fehér lepel" tuti valamilyen betegség jele! A legjobb amit tehetsz, hogy kitisztítod az aksit, és kb két hétig ne hozz bele új halat, addig kiderül, hogy a többi fertőzött-e.

2008. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!