Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL mando talajjal mennyire...

JBL mando talajjal mennyire könnyen lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

gondolok itt: növényültetésre, aljzat formálásra stb...

Én egy dombot szeretnék az akváriumom egyik végébe, ezzel a talajjal mennyire megoldható? vagy mit ajánlanátok helyette?


2013. máj. 6. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagy a víz áramlás akkor a szűrő idővel átrendezheti kicsit a talajt. Ha vannak talajlakó halak akkor biztos, hogy idővel legyalulják a dombodat. Ár/érték arányban szerintem az egyik legjobb talaj. Ha van annyi pénzed akkor vegyél inkább minőségit pl: [link]

Tudom drága de egyszer kell megvenni és marha jól néz ki a környezete pedig még jobban amikor meghálálja. :)

2013. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nincs nagy áramlás az aksiban. RC garnélák vannak de még amanokat szeretnék melléjük. Ők is átrendezhetik?
2013. máj. 6. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a szűrő fújja el. A garnélák meg tudnak fogni a kezükkel egy golyót, és forgatják, de átrendezni nem szokták.
2013. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én aksimban is az van, szerintem könnyen kezelhető, jó talaj. Kialakítható domborzat, hogy mennyire marad meg később, az más kérdés. Ha nincs nagy áramlás, akkor szerintem nem lesz gond.
2013. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A domborzathoz szerintem a létező legrosszabb talaj. Nagyon könnyen mozognak egymáson a szemcsék. Az ültetés nem gond, ha már van egy kis gyakorlatod.
2013. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dombot nehéz lesz belőle csinálni. Illetve én ezt úgy oldottam meg, hogy egy fadarabot úgy tettem be az aksiba, hogy előtte 4cm a talaj, mögötte már 7-8cm. Így egy lépcső alakult ki, ami egész jól néz ki.


A garnélák egy-egy szemet felvesznek, és arrébb cipelik, de agy átrendezést tőlük nem kell várni. :)

2013. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
A Manado könnyű, de én szeretem, mint talajt. A garnéláik viszont könnyen átrendezik, nálam a jóval nehezebb bazaltzúzalékot is.
2013. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!