Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 10 kg feletti ponty...

Egy 10 kg feletti ponty túléli ha elvitte az előkét etetőkosárral együtt, horoggal a szájában? Ki akad majd neki? Vagy elrohad a horog? 20 as damillal horgásztam, és szákolásnál elszakadt az előke.

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 22:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Még a jóval kisebbek is túlélik mivel kiköpik pár másodperc/perc után. Ezért is kell bevágás után mindig "feszesen" tartani a zsinort mivel kiköpheti a horgot
2013. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 _.-Akv-._ ***** válasza:

Vagy kiakad, vagy beleépül a szájába. De élni fog nyugi.


Egyébként miért érdekel?

Ha meg horgásztó, akkor a következő horgász úgyis kiveszi. Amúgy engedéllyel horgásztál? Csak mert a horgászviszgaanyagban bennevan, hogy ha bentmarad a horog a hal szájában akkor beleépül, és megtanul vele élni.

2013. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

én is horgászom és van horgászvizsgám de erről nem tanultuk

de, így van

2013. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Majd Júliusban töltöm a 14 et, és akkor leteszem a vizsgát, most csak olyan engedélyem van amit a szülővel lehet kiváltani.

A gyermelyi tavon voltunk.

20 as damillal horgásztam, kifogtam egy 9.9 kg os pontyot amit persze visszaengedtem( vissza is kell), aztán ez a mégnagyobb ,meg eltépte szákolásnál az előkét( amit én csináltam sajnos) túl vékony damilból ezekszerint. Az előke 18 as lehetett.

De nagyon jó víz a gyermelyi, most is fogtunk fél kg-s kárászokat, meg múltkor fogtam 3-4 kg os pontyokat.

Mindig úgy szokott lenni, hogy a nagy bojlis- pelletes ho-ho-ho horgászok csak lógatják a botot, mi meg 20 percenként húzzuk ki a halalat, amik kukoricára vagy csontira jöttek.

Az egyetlen rossz dolog ott, hogy 4000 Ft a belépő, és csak 2 nemes halat, és 3 kg egyéb halat lehet elhozni, 5 kg felettit vissza kell dobni.

De ezt megértem, mivel ha nem lenne így szabályozva, rövidesen megfogyatkoznának a halak.

Egyébként itt nem okoz gondot visszapecázni a belépő árát.

2013. máj. 10. 08:39
 5/28 A kérdező kommentje:
Ja és azért kérdeztem mert sajnálnám ha elpusztulna egy ilyen szép állat, meg kételkedzem mivel egy nagy etetőkosár is rajta van.
2013. máj. 10. 08:47
 6/28 anonim ***** válasza:

Kicsit Off

"Júliusban töltöm a 14 et:.."


Te 14 leszel? Nem semmi. Sok felnőtt példát vehetne rólad amilyen lelkesen, minden részletre kiterjedően informálódsz és építed az akváriumod, minden elismerésem a tiéd.

2013. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm szépen:) már egy jó ideje gyűjtök is rá, már volt két 54 literes akváriumom, az egyiket eladtam mert csak szenvedtem a világítással stb, és gondoltam, hogy akkor csinálok egy jó nagyot amiben minden stimmel. Hosszú győzködés után apukám megengedte, hogy júniusban majd nekikezdjek. Így most minden felesleges cuccom megy az apródra:)

A másik 54 l- esben jelenleg is ancikat tenyésztek, most született kb 30 kicsike.:)

Amúgy nagyon szeretem az állatokat, van a kertben egy 3 x 1,5 m es röpdém amiben meg hullámos papagájokat költtetek évi 1 szer, max 2 szer több kevesebb sikerrel.

A madarak és a halak a favoritjaim, de van kutyám és két nyulam is közösen tesóimmal.

2 éve amikor 11 voltam letettem a kezdő búvár vizsgát is, most csinálom a haladót.

2013. máj. 10. 11:54
 8/28 anonim ***** válasza:
Most még jobban lenyűgöztél, csak így tovább, büszkék lehetnek rád a szüleid, és nem csak a felnőttek hanem a kordbeliek is példát vehetnek rólad, többek között a lányom is.( Kicsit korán lettem apuka)
2013. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Még azt megkérdezhetném, hogy a jbl cristalprofi, vagy az aqua nova csinál e jobb szűrőket? Mert néztem azt a videót és talán a jbl jobbnak tűnt.
2013. máj. 10. 12:13
 10/28 Lajos54 válasza:

Nyugi, az etetőkosár előbb-utóbb beleakad valamibe, és leszakad, a horog pedig (gondolom ilyen szereléknél nem egy horgony méretű volt) nem okoz nagy problémát, vagy begyullad körülötte a seb és kidobódik, vagy kidörzsöli, vagy épp beépül. Hacsak ki nem szakadt, amikor beakadt valamibe a kosár.

Azt a kis sebet pedig minden további nélkül túléli a hal. Gondolj csak rá, amikor a pontyok nagy előszeretettel "legelik" kedvenc csemegéjüket, a vándorkagylót, hány vágást "gyűjtenek be", attól sem lesz semmi bajuk.

2013. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!