Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok, egy JBL Cristal...

Mit gondoltok, egy JBL Cristalprofi e900 elbír egy 250 literes akváriumot, egy belső szűrővel?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 19:34
1 2 3
 1/25 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem kevés. És a JBL eleve nem a legjobb külsők közé sorolandó, mert nagyon gyenge teljesítményt produkál. A vízáram nulla, kamuznak a gyári adattal, mint a huzat. Csalódani fogsz.
2013. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 YourDestiny ***** válasza:
Belsővel az alsó határt egy CF-1200 és EX1200-nál húznám meg. Az Atman 1550 liter per órás, de erősebbet kell belőle venni, mint egy Tetrából, mert ott is gondok vannak az erejével.
2013. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hú de ez már sokba kerül.
2013. máj. 10. 21:02
 4/25 A kérdező kommentje:
Na még akkor sokáig gyűjthetek.
2013. máj. 10. 21:07
 5/25 anonim ***** válasza:

A gyári adatokkal tényleg vetítenek, amit írtam is, nem tudja az e900 a 900-litert, talán beálva 400-at, YourDestiny amit irt az reális, viszont a 4-év garancia és a csend meg győzött, nálam athmannal indult a szűrés, nem tudom milyen volt mert az éjszaka közepén darabokra törtem, pár óra használat után, úgyhogy az szomorú véget ért, más szűrővel nincs tapasztalatom meg szerintem nem is lesz.

Elég vájt fülem van, ha valami kicsit zug az törik, (komplett split klíma belső rész kiszakítva mer nem hagyott aludni.)


Én egyébként egyet soha nem fogok megérteni, de ezt tényleg soha, és ez az első meg szerintem az utolsó ilyen kérdés amihez beírok.


Semmi köze a szűrőnek, a szűréshez az ég világon, a szűrést a szűrőanyag végzi, ha lelégtelenítődik a külső akkor annak csak keringetési funkciója van. Ahhoz meg tartozik egy burkolat minőség, egy külalak, egy márkanév egy garanciális idő, meg egy szervizháttér, és egy megbízhatóság.

Mert ha az a kérdés hogy menyi szűrőanyag és milyen összetételben szűrné meg szerintetek a 250 literes társas növényes akváriumot akkor az konkrétabb kérdés lenne.


Én erre azt mondanám hogy példa a siporaxnál a gyártó szerint 1 liter 200 litert szűr, ez hülyeség, viszont az 1 liter/ 100 liter körül az reális.


Tehát én azt mondom 1.1,5 liter ülepítés (kerámia+rajta szivacs)2 liter siporax (vagy két rekesz) és lehet a tetején 1-1,5liter liter szivacs. Vagy lehet a kerámia felett több szivacs. Tehát 5 liter szűrőanyag körül elég.


Erre keress egy szűrőt amibe ez belefér, minőségileg rendbe van, és az elvárásaidnak megfelel, ha nagyobb a szűrőtöltet mennyiség, olcsó kerámiával pótold.


A liter / óra mellékes, majdnem mindegyik külső beáll 400 liter/ órára, ha nem állna be akkor az régen rossz, nem tudnának megtelepedni a baktériumok.

2013. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 YourDestiny ***** válasza:

Valóban az összes 400 liter per óra köré áll be, mert a teljesítménnyel növekszik a szűrőtérfogat. És ez csak tovább csökken. Viszont én 5 liter szűrőanyagot keveslek. Nem vagyok az a fajta, aki erőlteti a több tíz literes hordós szűrést, az felesleges. Viszont jó szűrőanyagból is, mint a Siporax, nem árt 4-5 liter. Véleményem szerint inkább az a 50 liter víz per liter Siporax a reális, hatékonyságát tekintve.


Na most, ha azt írod, hogy egy ideális méretű szűrő számodra drága, egyértelműen a hordós megoldás marad végül. Vagy nekifekszel és építesz egyet, vagy nekiállsz a szűrőakváriumnak. Sokkal olcsóbban ki tudod hozni.

2013. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Tehát kedves kérdező vedd azt a szűrőt amelyiket akarod mivel semmi köze a szűréshez, döntsd el milyen szűrőanyagot teszel bele, és menyit, ha kólát iszol nem az üveget iszod meg hanem a kólát, ha athmanra telik akkor azt, és olyat amibe belefér a szűrőanyag, keringést egyik se fog csinálni az régen rossz lenne ha kergetné a vizet.
2013. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Az 5 liter kell, ha felette van akkor az lehet kerámia, YourDestiny neked sügéres van abba nem kell nitrát, teljesen indokolt a sok siporax, de ha van növény akkor lehet kevesebb siporax is, nála mandado lesz ami plusz anaerob.
2013. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát a leírtak szerint akkor egyértelműen aqua nova. Az egy doboz, motorral.teljesen jó akkor.
2013. máj. 10. 22:08
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem manadoval 2 liter siporaxal, nem rég tesztelve alig van nitrát a vízben. 200-liter
2013. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!