Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 600 literes akvárium újjáépíté...

600 literes akvárium újjáépítésében szeretnék tanácsokat kérni?

Figyelt kérdés

Én vagyok az a kérdező, aki most építi a 250 literes akváriumot.

1 évvel ezelőtt, apukám csak úgy spontán építtetett a nappalinkba egy 600 literes akváriumot.

Ezzel az volt a baj, hogy ekkor még semennyire sem értettünk a témához, és egy állatkereskedéses fószer csinálta.

Mondanom sem kell, hogy mára már minden tönkrement benne.

Kapaszkodjatok meg.

600 liter víz szűrését, egy eheim classic 2217 végzi, hát ez elég nevetséges.

Az akvárium a mi döntésünkből 75 cm magas és csupán 2db 75 wattos, valami szutyok, egyéni méretű fénycsövek vannak benne.

Ez az egész tchnika. Aljzatról satöbbiről felesleges beszélni, menne a.kukába.

Nos azt mondta apum, hogy ezt örömmel nekem adja, hogy tirhítsam a szobámba.

De szerintem ezt nagyobb költség lenne rendbe szedni , mint építeni újonnan egy 250 litereset.

Az akvárium 155 cm hosszú kb 50 mély és 75 magas.

A gyári( tákolt) tetőt is a kukába kéne rakni szerintem, egyrészt ilyen csöveket nem is tudtunk szerezni, másrészt meg gyenge mint a szar.


Mennyibe fájna ez szerintetek?



2013. máj. 11. 16:23
 1/6 A kérdező kommentje:
És ahhoz, hogy egy ilyen magas akváriumot meg lehessen világítani, vagy legalább 300 000 Ft s armatúra kéne.
2013. máj. 11. 16:25
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, a fénycső tényleg érdekes. Azt is jól látod, hogy csak a technikai része drágább lenne, mint egy komplett 250 literes akvárium a nulláról a célig. Gyári külső szűrővel itt már nem érdemes foglalkozni, ehhez már szűrőakváriumot kell csinálni.
2013. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Ezenkívül a 75 centiméteres magasság már a T5-ös fénycsöveknek is határeset. Én itt már a fénycsöveket is elhagynám, mint világítást.
2013. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor mi marad világitásnak? Ilyen halogén?
2013. máj. 11. 16:48
 5/6 A kérdező kommentje:

És milyen szűrőakvárium ami ehhez jó lenne?

Mutatsz valamit?

2013. máj. 11. 16:50
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


Valami ilyen?

2013. máj. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!