Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mit jelent egy akváriumnál?

Ez mit jelent egy akváriumnál?

Figyelt kérdés

Találtam egy 112 L-es, műanyagtetős akváriumot, 10.000 ft-ért. Ezt írja a hirdetésben: belső 3 szűrős, fűtőszálas.


Tehát bele van építve az akváriumba? Még új vagyok a témában, ilyet még nem láttam...


2013. máj. 11. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

a belső szűrő az akváriumon belül van, a külső az akváriumon kívül.

a külső a biológiai szűrés miatt fontos, 112 literesbe már mehetne külső bőven.

2013. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom az illető 3 belső szűrővel működteti. Ez nagyon kevés infó, kérj részletesebb adatot a technikáról.
2013. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak ennyit írt, én sem értem. A képen van valami a háttérben, olyan az alakja mint egy fűtőnek. Ebből van kettő, tehát az egyik lehet a szűrő, ami beépített?
2013. máj. 11. 22:20
 4/10 A kérdező kommentje:
2013. máj. 11. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs az akváriumban szűrő, de elég magas a tető. Lehet, hogy a tetőben van 3 kis tartály, amibe lehet tenni egy-egy szivacsot. Annyit látok, hogy belóg fentről egy szívó cső, ott szívja a koszt.


Eddig ilyen gyári megoldást csak 30 literes akváriumnál láttam, hogy a szűrést a tetőbe építették, de annak elég gyenge volt a szűrése.

2013. máj. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, ez olyan mint egy akasztós, csak a tartály a tetőben lehet.

Nem a legjobb technika, nem csinál túl jó áramlást, ill kb semmit.

A 3 szűrő gondolom azt jelenti, hogy 3 cellás (az az 1 szűrő).

Végül is van benne fantázia, az a 3 cellás szűrő, jó szűrőanyagokkal komoly segítség lehet biológiai szűrésben.

Mechanikai szűrésre, és a jó áramlás kialakítására viszont még kell bele még egy erős vízforgatású belső szűrő, nem is kell föltétlen túl nagy tartályos.

Pl egy atman F800. Az elég olcsó.


És a beépített szűrőre is rá kell kérdezni, hogy pontosan hol van, hány köbcenti vagy liter szűrőanyag fér bele.

Arra is számíts, hogy arra is kell költeni, hogy jó szűrőanyaggal töltsd meg, pl siporax mini.

És kérdezz rá a világításra is, hány watt világítás van benne, milyen szabványú fénycsövek (T8 v T5) és van e hozzá fénycső, vagy azt is venni kell.

Ezeket kérdezd meg, mielőtt megvennéd.

2013. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a beépített szűrő óránkénti vízforgatását is kérdezd meg, és hogy hol jön vissza a víz, van e esőztető, mennyire csobog, mennyire hangos, ill mekkora áramlást tud csinálni.
2013. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy látom van benne egy szívó csonk meg a szűrő fej is ott van a tetőbe csak nincs rajt szivacs!
2013. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát a baloldali egy szűrő (csöve)? amire kell még szivacs? És a jobboldali lehet a fűtője? Ha esetleg a szűrő nem működik, bár nem írja, (de valamiért csak ilyen olcsó az akvárium) akkor azt ki tudom szedni, és belerakni egy másikat, vagy örökké ott fog lógni?
2013. máj. 12. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:

A baloldali egy beszívó csonk, nem kell rá szivacs, (gyárilag, elvileg) csak ha pici halak, garnélák vannak, hogy be ne szívja őket.

A jobb oldali a fűtő.

Hogy ki tudod e szedni a szűrőt, nem tudom.

Ha ! valóban a tetőbe van beépítve, valószínűleg azt a részét nem.

A lelógó csövet meg kb bruttó 15 másodperc lefűrészelni. :)

2013. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!