Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalnak nagy melegbe...

A neonhalnak nagy melegbe ugye nem kell hűteni az akiját?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 20:12
 1/5 kzs ***** válasza:

Lényeg, hogy max. 24 fokos legyen a vizük.

Innentől kezdve te magad ítéld meg hogy kell-e hűteni...

2013. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát akkor elvileg kellene.
2013. máj. 12. 20:59
 3/5 kzs ***** válasza:

Hát bizony hogy kéne.


Gondolj bele: ha megérkezik a 35-40 fokos kánikula, mégis hogy a bánatba fogsz biztosítani nekik 24 fokos vizet?

Én annak idején azért választottam melegvizi halakat, mert tudtam, hogy ha jön az az iszonyat hőség, gondba leszek 24 fokos vizekkel.


Ami téged illet: inkább vörös neonhalat javasolnék: ezek szerintem még szebbek a "sima" neonhalnál, melegebb vizet szeretnek (27-28 fok). Viselkedésüket tekintve békés, nyugodt halak - igaz, drágábbak mint a "sima" neonhal, mivel a tenyésztésük körülményesebb.


Üdv: kzs

2013. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam még bírták a 30 fokot régen. Magasabb nem volt, mert 34 fokban ventillátoroztam nekik, és úgy lett 30 fokos, de annál lejjebb nem tudtam vinni.. Nem dobáltam bele jégkockákat, de ezt így kibírták.
2013. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Bizony-bizony. A vörös neon elviseli a melegebb vizet, de a sima a hűvöset kedveli. 25 alatt kéne tartani mindenképp.
2013. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!