Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit kezdjek egy ilyennel?

Figyelt kérdés

Megláttam tegnap az egyik kuka mellett egy bútort, padlófék csomagtartóba be. Átcsavarozás, szabás, csiszolás, festés majd ez estére belőle.


[link]


Ti mit tennétek bele? Törpe sügér? Növényes? Apró halakkal társas? Teljesen tanácstalan vagyok.



2013. máj. 13. 08:53
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Eddig:

Csiszolás, festés, átalakítás 2000ft

2 darab 26 watt kompakt izzó + foglalat vezeték 4000 ft

Manado 3000ft

Kövek 1 dobozos sör 200ft

Szűrő Aqael 650 liter/óra 4000 ft

Akvárium 70 liter talán régebben 6000 ft volt.


Tehát eddig össz: 19200ft

Ebből a manadot vettem tegnap a többi otthon volt, tehát 3000 forintba fáj a mutatvány.

----------------------------------

Van még 6400 kelvin kompakt égőm egy rakás, lehet még teszek be.

A szűrés, egy 5 literes lágy vizes flakonba két cső, kell vennem egy gumi tömítéses kupakot, kifúrom és beleragasztom a két csövet, kerámia megy bele, meg 1-liter siporax, krumplis zsák, szépséghiba az lesz hogy minden tisztításnál új flakon kell, szét kell vágni a régit, de 3000ft-ból megvan.


Ja, szőlőtőkém van egy rakás az pláne nem pénz.


Röviden, eddig 3000ft ba fáj mert a többi volt otthon, ha külső szűrő is lesz akkor 6000ft-ba van. Vasárnapi fellángolás, de nem tudom hogyan tovább. Meg egyáltalán milyen eddig?


[link]

2013. máj. 13. 08:55
 2/31 A kérdező kommentje:

A galériában a flakonos kép: az lesz holnap a külső szűrő.

Ez így Dunára vizet alapon van, ha a gyerek teledobálja gumihalakkal akkor is megért 3000ft-ot, lassan minden szobába van akvárium.

2013. máj. 13. 09:08
 3/31 anonim ***** válasza:

Az akvárium szép s berendezéssel, még növényeket, pl vallisneriát lehetne, de a bútor jobb lába hülyén néz ki hogy felmegy az égig. Vágd le :D


Tegyél bele egy pár ramirezit + egy filamentosus hímet. Nekem az volt így együtt.


Volt egy nőstény is a filamentosusból, de azt kinyírta a hím, az nem jó kis helyre.

2013. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

"de a bútor jobb lába hülyén néz ki hogy felmegy az égig. Vágd le :D "


Ezen most kiakadtam, az tartja a tetőt, a rövidet én szabtam rövidre.

DE MIÉRT NEM raktam hátra a másik hosszú lábat is, eszem megáll, holnap leszek otthon át is csavarozom hátra, elől két rövid lesz az ugyanúgy tartja a tetőt, már érdemes volt feltenni a kérdést, köszi.

2013. máj. 13. 10:22
 5/31 anonim ***** válasza:

Te kérdezted, én csak válaszoltam, nem akartalak kiakasztani. De úgy is tudja tartani a tetőt ha hátul van?

Mert ha nem, akkor hagyd. Persze szebb lenne ha egyforma két rövid láb lenne elöl.

2013. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Azon akadtam ki hogy nekem ez miért nem jutott eszembe, mer ugyanúgy megtartja hátul is a két hosszú láb, és jobban is néz ki. Két láb tartja csak a tetőt, két hosszú láb, csak miért nem hátra tettem. Nincs nagy súlya a tetőnek, előre csavarozok a fedél belsejébe két ütközőt ami ráfekszik az üveg szélére hogy ne feszüljön a hátsó két láb és meg van oldva.
2013. máj. 13. 11:00
 7/31 A kérdező kommentje:

Nézegetem én is a ramirezit, volt is már régebben, csak az nem tetszik hogy rövid ideig élnek, kereskedés+ 2-3 év, plusz lágy vizes.


Az a baj hogy nem volt még csapvizes sügerem, nézegetem a csigasügéreket de kérdés hogy az ajzat megfelelő lesz nekik vagy sem, azt tudom hogy csigáz kell nekik. még rendezek a köveken sok van a szőlőtőkén hogy terhelje, különben feljön.


Ha növényes lenne akkor a watt/litert két mozdulattal a duplájára tudom tolni.


Társas lágy vizes lágy vizes akvárium már van egy pár.


Sügéres felé nézelődnék, csak 70-literbe mit lehetne, van diszhalinfo csak inkább a tapasztalat érdekelne jobban.

2013. máj. 13. 11:43
 8/31 YourDestiny ***** válasza:
Jól összehoztad, én már hozzá se nyúlnék a dekorhoz. :) Szeretem az ilyen egyszerű, természethű megoldásokat. Ha valami dél-amerikait csinálnál belőle, oda hiányolható lenne a növényzet. Csigasügerekhez icipicit idegen a fa, de ettől függetlenül marhára illenének bele. Kicsit felkapottak az utóbbi időben ezek a kis sügerek, de én akkor is arra vállalkoznék. Nekik találták ki. A szélét, avagy az alzaton lévő üres részeket megpakolnám csigaházakkal, és kész is. Hallelujah.
2013. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 YourDestiny ***** válasza:

Esetleg ha a fa nem színez túlzottan, tennék közéjük egy pár beuscherit. Csini kis afrikaiak...


[link]

2013. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

"YourDestiny válasza:...."


Annak kifejezetten örülök hogy neked is tetszik:)

Nagyon hirtelen ötlet volt.


A nejemmel pár perce hívott, nem vagyok otthon, szépen kitisztult a víz, és ne nyúljak nagyon hozzá annyit jegyzett meg.


Tehát sügeres lesz, tetszik a "Villásfarkú barna karcsúsügér" amit linkeltél.


Kifőztem a szőlőtőket, én magasnyomású mosóval szoktam veretni egy jó negyed órát úgy nem színez semennyit, és nem is opálos a víz. Ha meg mégis akkor veszek valami követ bele.

2013. máj. 13. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!