Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőt szeretnék vásárol...

Külső szűrőt szeretnék vásárolni 150 l-es akváriumba. Ezek közül melyik a megbízható, halk, melyiket ajánljátok? Eheim Classic 250 - 2213 Tetra Tech EX 700 plus JBL CristalProfi E 701 Green Line vagy esetleg valami más?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 20:28
 1/8 YourDestiny ***** válasza:
A legjobb ár/érték arányú szűrő véleményem szerint a TetraTec. Hangtalan. Egy fokkal lejjebb ott a JBL és Atman. Velük az a gond, hogy a teljesítményük sokat sántít, szűrőanyaggal töltve túlzottan elveszik az erejük. Az Eheim-ra ez már nem igaz, van ereje, de erősen túlárazottak, semmivel nem jobb a többinél, csak a neve miatt vonzó. A Classic szériát pláne nem ajánlom. Nehézkes a tisztítása, nincsenek szűrőkosarai, stb. 150 literhez egyébként ezek a szűrők csak belső kiegészítéssel elegendők. Nekem 140 literen egy EX700 van, biora simán elég, ha mechanikaira is használni akarod, egy erős vízpumpa a minimum mellé. Nekem is van mellette egy, bár ez nem túl erős, én másképp oldottam meg a megfelelő vízáramot.
2013. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Egy fontos infót elfelejtettem közölni, az ilyen árú külsőt nem véletlenül kerülnek ennyibe. A gyári biológiai szűrőanyag használhatatlan, arra pluszban költeni kell.
2013. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:

Ja igen, még mielőtt azt hinnéd, hogy azért dicsérem a Tetrát, mert rendelkezem egyel, itt írok a negatívumairól is, mert mint minden szűrőnek, ennek is van. Gyűjts véleményt, a TetraTec-ről fogod a legkevesebb negatív visszhangot begyűjteni.


[link]

2013. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
helo.köszönöm a választ,valóban kevés negatívumot találtam rá.szóval a tetratec ex 1200-ast ajánlod.gondolom lehet szabályozni a teljesítményét.
2013. máj. 15. 18:49
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Természetesen lehet, a kimenő ágon lévő csappal. Az EX1200 a tartályméreten kívül annyival előnyösebb, hogy hosszabb az esőztetője. A vízáram nem lesz sokkal jobb, mert mint tudjuk, a tartályméret arányos a teljesítményyel. Az EX700-hoz csak két részből álló esőztető van, én vettem hozzá plusz esőztetőt, így hosszabb lett, és minden második lyukat betömtem, hogy az ereje ne vesszen. Így nagyobb területen mozgatja a vizet ugyanakkora nyomással, nincs pangó terület. Elég egy gyengébb vízpumpa a másik végbe, mert nálam hátulról előre dolgozik az esőztető, és nem hosszirányba. Szóval lényegében a 150 litert is meg tudod szűrni az EX700-al, csak ebben az esetben kell mellé egy picit izmosabb vízpumpa, ami ellátja a kellő vízmozgást.
2013. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a levegő ellátás is meg oldható ezzel?
2013. máj. 15. 20:09
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Hogyne. Lényegében az esőztető egyenlő a levegőztetéssel. Felfelé fordítva a lyukakat fodrozzák a vízfelszínt. Ahhoz, hogy a víz megkösse az oxigént, nem kell buborékokat juttatni a vízbe, csak mozgatni a felszínt.
2013. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.sokat segitettél.
2013. máj. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!