Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akvárium hány...

120 literes akvárium hány halnak ideális?

Figyelt kérdés

Sok növénnyel, fekete bazalt aljzattal. Most van 20 red cherry garni és 6 db zebradánió. Szeretnék legalább 10-12 dániót, ugyanennyi vörös és fekete neont vegyesen, 2 pár black mollyt, esetleg szumikat, és razbórákat.


Ez elegendő lenne nekik? Nem lennének zsúfoltan?



2013. máj. 16. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
4 piranját :D aztán nem lesz zsúfolt
2013. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régen ez volt az egyetlen kategória ahol segítenek az embernek, és normális válaszokat adnak. 1 évig nem néztem a fórumot, és ennyi buta, primitív akvarista lett hirtelen? Pedig ez az értelmiség hobbija volt régen, mi történt?
2013. máj. 16. 16:54
 3/9 anonim ***** válasza:

rengeteg ez a hal. plusz red cherrykhez egyik sem való. a black molly meg pluszban enyhén brakkvizes.


rc-k mellé ők a legjobb halak, itt vannak razbórák is:

[link]


persze kivéve az utolsó négy, de az oda ia van írva.

2013. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában azért segítőkészek itt az emberek. Ugyanezt tudom elmondani a többi állatos kategóriáról is. Persze mint mindenhol, itt is vannak kivételek.

No de a kérdésedre válaszolva:

De,szerintem ha ezt mind összeraknád,az már sok lenne.A 10 dánió mehet plussz a neonok.

Az is jó hogy mondjuk 6 szumi és 10 neon

Harmadik verzió: 6 szumi plusz razbórák.

A mollyt én nem szeretem... :)

Ja igen, bárhogy is rakod össze ezeket a halakat, a red cherryknek akkor lehet annyi, főleg szumikkal.

De vannak itt akik nálam sokkal jobban vágják a témát, ők még többet tudnak segíteni.

2013. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem választanák ennyi fajt, rajhal az akkor szép ha sok van belőle, akkor nyugodt a csapat ha sokan vannak, zebradániók létszámát lehetne erősíteni mondjuk 12 re ezt egy jobb belső szűrő elviszi. Ha nagy töltetű bővíthető belső akkor talán a 1 black molly pár még mehet.


A szűrésedről infó kellene.

2013. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Xandir válasza:..."


Ezt benéztem, igazad van, kicsit sós vizet szeret a blackmolly

2013. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem marad 10 neon és 10 dánió. Megpróbálkozom egy black molly párral, ha végképp nem megy, átrakom a kicsi aksiba a garnikat. Köszönöm a válaszokat.


A mostani szűrőm szerintem már nem szűr jól, Eheim PickUp 2010-et szeretnék venni, az megfelelő lenne?

2013. máj. 16. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:

de a mollynak nem jó. nem érezné jól magát.


a szűrő kicsi. ekkorába már külső kell, például tetratec ex 700.

2013. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
A kérdésben annyi halat felsoroltál, hogy még külső szűrővel is túllőtted. Egyébként nem csak akváriumméret-függő. A legfontosabb a szűrés hatásfoka.
2013. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!