Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt ajánlanáto...

Milyen belső szűrőt ajánlanátok 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Ami nem túl drága, akár használtan is vennék. Kb. 20 halam van.

2013. máj. 16. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

milyen halak?

de akkorába már külső szűrő kell. tetratec ex 700.

2013. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eheim Aquaball 180-as ha mindenképpen belső de ezt hetente takaríthatod majd és az ára sem sokkal kevesebb mint a külsőé. Ha hosszú távra tervezel akkor érdemes külsőt venned és nem rövid távon spórolni :)
2013. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenféleképp belső , akkor talán serafil 120, vagy JBL i 100, mindkettő bővítő tokos, tehát növelhető a szűrőfelület, ami a leglényegesebb. Az Eheim is jó amit előttem említettek.


Használtan annyiból nem érdemes venni hogy lehet kopott a rotor vagy a tengely, esetleg tömítés csere, és amit spóroltál rövid időn belül már rá is költheted.


Vagy bakrács szakasz van még, mondjuk a legolcsóbb az esőztető túlnyomásán alapuló külső rásegítés.


Az valahogy így néz ki [link]


Ha van egy jó erős 700 literes pumpa akkor rá lehet kötni kívülre egy szűrőtartályt.


Messze a legolcsóbb a szilikontömlő, és abba 2000ft siporax és belecsúsztatni a karikákat. Ilyenről nem tudom hol találsz a neten képet, szerintem a héten megyek egy barátomhoz akkor lefotózom, annyi hogy 1-2 havonta meg kell fordítani a tömlőt, ezt megyek meg egy pár dolgot gondozni.


Ha érdekel írj.

2013. máj. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Külső kéne. Belsőből talán a JBL i100-as lehet jó, nagy odafigyeléssel, és akkor, ha a 20 hal nanohal. A Serafil 120-at én személy szerint nem ajánlom. Nem állítható a teljesítménye, így nem tudod eléggé lefojtani ahhoz, hogy biológiai szűrésre is alkalmas legyen. A JBL-t simán be tudod lőni 600 liter per órára, ami egy jó középút lehet.
2013. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!