Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora vízpumpát?

Mekkora vízpumpát?

Figyelt kérdés
Nettó kb 260liter vizet szűrnék meg vele. Kb 4-5liter siporax,ezenkívül szivacs, meg valami egyszerű mechanikus szűrőanyag lenne (pl gégecső darabok)benne. Mekkora teljesítményű és milyen márkájú vízpumpát javasoltok?

2013. máj. 18. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

talán ez még elég lenne de épphogy [link]

de ez már megfelelne [link]

2013. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát én 1200-2000 körül gondoltam, és inkább a 2000felé, hogy legyen tartalék. Szerinted meg már inkább 3000liter/h kéne?


Azt elfelejtettem írni, hogy az akváriumban lesz kialakítva a szűrőközeg, tehát nem kell pl 1m-t emelnie és ezzel lecsökkenne a teljesítmény.


Ami még érdekel:

Atman 2000l/h vízpumpa, 6890FT

[link]

Atman 2000l/h powerhead, 6890Ft

[link]


A sima vízpumpa 35W, a powerhad 12W ugyanakkora teljesítménnyel? Amikor elvileg a powerhead is csak egy sima vízpumpa, csak úgy van kialakítva, hogy rálehessen húzni a szivacsot. Itt valami árulás van nem?

2013. máj. 18. 13:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Annyi a különbség hogy a vízpumpa viszonylag nagy emelőmagasságú (itt 2m) a powerhead meg ennek tizede. Nekem külső oldalpolcos szűrőben powerhead van és nem kell csak 20 cm-t emelnie de tökéletes a célra, igaz nekem kisebbek a méretek 50l akvárium 500l/h atman powerhead.
2013. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor nekem vízpumpa kell ugye? ha úgy nézzük kb 40centit fog emelni. Vagyis az aki aljánál be, felül ki. (50cm az aki) Ha powerhead-et beraknék, akkor az rögtön bedöglene, mert nem bírná az egészet. Jól értem?
2013. máj. 18. 20:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet én értelek félre, de azt írtad hogy az akváriumon belül lesz kialakítva a rendszer ezalatt én azt érteném hogy az akvárium vízszintjénél nem lesz feljebb a rendszer egyik pontja sem. (jól értem?) Az emelőmagasságot meg a vízszinttől kell mérni, tehát ha neked az akvárium aljától kell az akvárium tetejéig emelni, tehát vízből-vízbe akkor a powerhead röhögve megoldja. Akkor ha vízből "levegőbe" és megint vízbe kell akkor érdemesebb a pumpa. Remélem érthetően fogalmaztam és nem értettem félre a kérdésed.
2013. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ok, akkor nem kell emelnie. Viszont nem teljesen értem h lehet hogy mindkettő azonos teljesítmény, de az egyik nem tud emelni. Mechanikailag szerintem tök megegyeznek. Vízpumpából mekkorát javasolsz?
2013. máj. 18. 23:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek veled elég érthetetlen hogy azonos munka(l/h) és ár mellet hogy lehet az egyik teljesítménye(W) jóval nagyobb a másiknál, valószínűleg a mechanika az eltérő. Én is víz pumpának 3000 l/h -t mondanék az jól átforgatná a vizet.
2013. máj. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy lenne egy 2000l/h -ás vízpumpa, ami csinálja a szűrést és lenne egy kisebb pumpa, ami csinálna áramlást, hogy ne üljön meg a mulm!
2013. máj. 19. 10:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jó megoldás, sok sikert a megvalósításához.:)
2013. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem 1000-1200 liter per órától nem kell kevesebb. Ez kb. 7-8 literes szűrőközeget jelent összvissz. Ebből a gégecső és Siporax jól átereszti a vizet, csak a szivacs fojt egy kicsit. Felesleges túl erőset venni, hacsak nem fojtható. 400 liter per órára vagy az alá kell belőni a kezdeti teljesítményt, nem többre.
2013. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!