Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 120L-es akváriumba,...

Egy 120L-es akváriumba, milyen külső és belső szűrőt vegyek, milyen töltettel, ami jól mozgatja és tisztán is tartja a vizet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ekkorába külső szűrő kell. Tetratec ex 700.
2013. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Belsőnek meg mondjuk aquael fan 2 vagy 3.
2013. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Én is a Tetrát javaslom. Belsővel, de akár egy vízpumpával kiegészítve is elég az EX700-as. Van elég ereje. Töltetnek a gyáriból csak két szivacsot és az ülepítő kerámiát hagyd benne. Több szivacs nem kell, mert fojt, a szén ugye nem használatos normál esetben, a biolabda meg semmit nem ér. 2 liter Siporax kell bele pluszban, semmi több.
2013. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A vízpumpa az mire kellene?
2013. máj. 18. 17:00
 5/12 anonim ***** válasza:
hogy legyen normálisan vízmozgás
2013. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt nem végzi el a külső szűrő?
2013. máj. 18. 17:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet meg fognak kövezni. Nekem is ekkora akváriumom van, és két belső szűrőm van. Az egyikben szivacs a másikban siporax és szivacs. Én úgy látom, ez elég.

Persze, ha lenne rá lehetőségem, én is külsőt használnék, csak jelenleg nálunk különböző okok miatt az nem megoldható.

Csak azért írtam az én megoldásom, mert ez is lehet egy alternatíva. Gyakran cserélek vizet, nem telepítek/etetek túl, és így nincs semmi gond.

2013. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 YourDestiny ***** válasza:
A külső szűrő vízárama nem sok, és ez így normális. Három, max. négyszáz liter per óra szűzindításkor (szűrőanyaggal töltve), ami fokozatosan csökken. Persze a szűrőanyagtól megintcsak függ, ha Sipo helyett más, például szemcsés bio kerül bele, azok összeállnak, így az óránkénti vízforgatás mégkevesebb lesz. Na most ugye tudjuk, hogy a külső szűrő elsősorban biológiai szűrésre született, ahhoz pedig a túl erős vízáram nem megfelelő. Szóval egy 120 literes akváriumban nem biztos, hogy hosszú távon el tudja látni a kellő vízmozgást. 100 liter alatti akváriumoknál más a helyzet, azok általában 80 centi, vagy ennél is rövidebb akváriumok, így az esőztető hossza elegendő lehet ahhoz, hogy egyedül is megbírkózzon a plusz egy feladattal. Itt lehet írni, hogy mi van, ha hosszirányba állítod az esőztetőt. Kevés lesz hozzá az ereje, pont ezért rakjuk általában a hátfalra, és onnan előre nézve. És ugye mindezért kell a vízpumpa, a vízáram segítésére, így nem ülepszik le az aljzatra a kosz, nem lesznek pangó területek az akváriumban. Ha ritkábban szeretnéd takarítani a külső szűrődet (három hónap helyett mondjuk félévente), akkor vízpumpa helyett belső szűrőre essen a választás, ami szűr mechanikailag. Ha a vödrös szűrő nincs mechanikai szennyeződésekkel terhelve, értelemszerűen annál lassabb tempóban fog csökkenni a teljesítménye.
2013. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Akkor, ez így már jó lesz majd : JBL CristalProfi i100

TetraTec EX700

2013. máj. 19. 14:49
 10/12 YourDestiny ***** válasza:
Igen. Egyébként az i80 is simán elég, ha úgyis csak mechanikai célra lesz. A teljesítménye ugyanannyi, csak a szűrőkosarak száma kevesebb. De a kettő bőven jó külső mellé.
2013. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!