Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tart valaki amanda lazacot?...

Fütyicukor kérdése:

Tart valaki amanda lazacot? Vélemény róla? Kényes, csapvizbe lehet tartani? Mekkora csapat ideális 50 literre? , csak ők lesznek.

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél 10-et. Nem kényesek szerintem, csak félénkek, sok növény kell bele.
2013. máj. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van ebből a gyönyörű halacskából.A boltokban többnyire csapvizben tartják a legtöbb halat, sajnos. Nekem 10 NK-s vizben vannak osmo vizzel keverem a csapvizet mivel az 18 a keménységű. Eleinte félénk kis halacskák, de kb.két két elteltével megszokják az uj helyet. Gyönyörüek mikor rajban uszkálnak. 50 l-re 10-13 halat javasolok max.
2013. máj. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet sügeres, kemény vizes akváriumba belevágni, de az haladó szint!


Most mielőtt kétségbe esel a lágy vízzel kapcsolatban, illetve a lágy vízbe javasolt halakat kiszűrnéd,(a természetes élőhelyük vízparamétere)


Nem árt egy kis matek.

Neked az aksiban 30-35 liter víz van, ez heti 10 liter cserét jelent, ennek fele ion cserélt, fele csap víz.

Én a Record ion cserélt vizet veszem a Hunoil kutakon, 198ft ez havi 800 ft-ot jelent a te esetedben.


Előnyök 9-10nk cserevíz esetén(német keménységi fok)

Szabadabb halválasztás.

Alacsonyabb ph érték, ennek előnyei:

Nem nem pusztulnak el a növényeid.

Nem stresszeli a magas ph érték a halaidat.

Nem pusztulnak el, a stressz miatt nem alakul ki betegség. Aktívabb baktérium tevékenység(egészségesebb víz)

Alacsony ph-értékre és keménységre javasolt halak esetében drasztikusan hosszabb élet tartam, jobb közérzet.


A kemény víz ennek ellentettje, döntsd el melyiket akarod.


Kifejthetném hosszasan az előnyeit, de nem látom értelmét.


Ha egy növényes, trópusi halas, társas akváriumot akarsz, abba ajánlatos lágyítani, különben ezt általánosságba szoktam mondani minden kezdőnek "pár hónap múlva egy kezelhetetlen algás pöcegödör lesz"

2013. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!