Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. s! Aranyhalacskáimon ma...

S. O. s! Aranyhalacskáimon ma felfedeztem pár fehér pöttyöt! Vszínű, hogy ez a darakór lesz és én még nem készültem fel gyógyszerekkel. Sajnos. Mi a véleményetek, keddig milyen esélyünk van a túlélésre? Milyen gyorsan terjed ez a kór? Üdv. : Kriszta

Figyelt kérdés

2013. máj. 19. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Parakill kellene.


Ha gondolod tedd fel kérdésbe a lakhelyeddel hátha van valakinek otthon, de a várost is írd ki hátha szerencséd lesz.


A darakór amúgy minden akváriumba benne van, a halaknál stressz hozza elő a betegségeket a darakórt is. Átlag szűrés, vízminőség, szűk hely, magas vagy alacsony hőmérséklet, étrend, agresszív hal okozza a stresszes állapotot.


Két nap alatt ha darakór akkor sokat fog romlani az állapota.

2013. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Norbig ***** válasza:

Üdv!Igen darakór.Parakill jó rá nekem az egész akvában beütött egyszer ez a ménykü,és hát sajnos még nem tudtam mi az 1 guppim 4 neonom rá ment.Hát szorítok hogy kibírják!

De egyébként gyorsan.

2013. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ohhh...neeee.. :-( ha vki ki tudna segíteni azt megköszönném, Bp-en lakom, x.ker., el is megyek érte, ha vki tudna nekem eladni gyógyszert!
2013. máj. 19. 20:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajna én 160km -el délebre vagyok, szívesen adnák, szerintem írd ki külön kérdésbe.Hátha...
2013. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Holnap hívd fel Atlantiszt, 1067 Bp Eötvös u 28.

Tel: 06-70-701-7550. Be szokott menni ünnepekkor is állatokat etetni dél körül, meg vasárnap is mindig bemegy.

És neki a boltban biztos van.

2013. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm szépen! Hálás vagyok már most! Üdv.: Kriszta
2013. máj. 20. 06:50
 7/12 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem, lehet, hogy nekem kell a PARAkill? Pöttyök nem szaporodtak, újabb halon nem látok...akkor mi a fene lehet? Kopoltyún van pár pötty (apró dara) ami nem volt ott, kaját elfogadják, nem dörgölőznek, nem vonulnak sarokba....tanácstalan vagyok...bárcsak tudnék képet készíteni, hogy lássátok...sajnos ficánkoló halakról kép-telenség... Van vkinek ötlete?

Szoktatok idönként kezelést adni nekik, érdemes? És ha most megcsinálom, de mégsem az a bajuk, ártok vele?

Üdv.

2013. máj. 20. 08:08
 8/12 Platypus ***** válasza:

Csinálj egy jó erős vízcserét majd sózd meg a vizet, egy evőkanál /50 liter arányban. Az aranyhal remekül bírja a sót, a darakór meg nem.

Ha jó a vízminőség, a darakór nem szokott elhullást okozni. Én kétszer hurcoltam be karanténozás mellett, és mind a kétszer kigyógyultak gyógyszer nélkül a halaim. Csak sóztam, és dupla adag easy carbot használtam. Mondjuk ehhez az is kell, hogy durván jól szűrt akváriuma legyen az embernek. Ha olyan halaid vannak, akkor az akvárium felfűtése is működik, 29-30 fokon sózással gyógyszer nélkül is meg lehet szabadulni tőle. Csak pont az aranyhalnál ez nem lenne szerencsés.

2013. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és 2 napja még az ívásért folyta harc...
2013. máj. 20. 08:34
 10/12 Platypus ***** válasza:
Akkor nem is biztos, hogy ez darakór. A fejükön van az a néhány pötty? Mert akkor lehet nászkiütés is.
2013. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!