Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nekem van Amanda lazacom és...

Simon Márk1999 kérdése:

Nekem van Amanda lazacom és az egyiknek teljesen nincs farok úszója miért történhetett tegnap vettem és ilyen fehér színű az a rész túl fogja élni vagy nem?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikkel van együtt, tartási körülmények, tegnap volt farka, többivel mi van?
2013. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
100 literes akváriumba vannak 10 darab amanda lazac és egy algaevő szép dús növényzet
2013. máj. 20. 16:58
 3/10 A kérdező kommentje:
a többi az mind szép egésséges csak ezzel van baj tegnap még a fél farka meg volt mára meg egyáltalán nincs farok úszója
2013. máj. 20. 16:59
 4/10 A kérdező kommentje:
tegyek fel róla képet ?
2013. máj. 20. 16:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát tegyél.
2013. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
[link] nem tudom látjátok e mert telefonal csináltam de már azóta meg halt :(((
2013. máj. 20. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy túléli, egyelőre a többit figyeld, nehogy másokon is elkezdődjön!

10-ből 1 még "belefér" , tekintve a mostani sokszor elég silány kínálatot. De ha nagyobb baj van, az egész állomány oda lehet! Ha terjedést látsz, azonnal el kell kezdeni kezelni.

A fehérség gombásodásra utal.

2013. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
a töbiekkel semmi baj sincs azok vidáman úszkálnak
2013. máj. 20. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, várható volt.

Figyeld a többit!

És közben keresgélj a neten, mi lehet ez, hogy ha a többin is jelentkezik, el tudd kezdeni kezelni.


Nem tudom mi lehet. Uszonyrothadásra gondoltam első körben, de az pontylazacokra annyira nem jellemző. Attól még lehet az...

A fehérség szinte biztos, hogy penész, de a penész egy másodlagos fertőzés is lehet (legtöbbször az is) nyílt sebeken telepszik meg. Szóval ilyen értelemben a penész is csak tünet.

Parazita fertőzés is esélyes, az is megtámadhatta az uszonyát!



Minden esetre a szűrésre nagyon figyelj oda, hogy tökéletes vízminőséged legyen, és minőségi kajával etess!

2013. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké köszi a válaszokat
2013. máj. 20. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!