Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet ennyi sületlenséget...

Hogy lehet ennyi sületlenséget közzé tenni? Mit lehetne tenni ezek vissza szorítására?

Figyelt kérdés

Nem egy oldalon látok olyan cikkeket ahol a lehető legnagyobb hibákra buzdítják a kezdő olvasót. Példának egy állat kereskedés: [link] lehetséges hogy direkt közölnek hibás információkat hogy növeljék a bevételüket, vagy tényleg nem értenek hozzá?(akkor meg minek írják) Egy másik példa egy horgász weboldal akvarisztikával foglalkozó cikke (jó igaz ez nem egy mai cikk, de nagy hibák vannak benne) [link] hogy ne kelljen végigolvasnod egy idézet a szövegből pl: "A szűrőszivacsot mossuk át jól langyos csapvíz alatt." "Havonta egyszer szokás részleges vízcserét végezni."

A sor itt még nem ért véget...


2013. máj. 23. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

na ahogy az elejét olvastam majdnem elröhögtem magam hogy ennyi idióta van a világon de itt azért már elég nagy gondok vannak pl:

8. Gömbakvárium

A gömbakváriumot nem minden hal viseli el. Ezért ebbe az akváriumba érdemes aranyhalat tartani, mert ez nem igényli a fűtést, valamint bírja a gömbakváriumot. Tartható még vele együtt vagy magában a sziámi harcoshal is.

A gömbakváriumra tisztításnál jobban kell vigyázni, mivel formája miatt is érzékenyebb a külső behatásokra, sérülésekre.

ennél a résznél 1 sort nem találtam ahol nincs hiba

2013. máj. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt hogy amit az előbb írtam nem tanács senki ne tegye ezeket meg amit írtak a honlapon !!
2013. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pl szólhatsz nekik imélben, hogy át kéne javítani az ökörségeket, vagy nyugodtan ki is hagyhatják.
2013. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

én már írtam nekik.


kíváncsi leszek hogy mi lesz rá a válasz.

2013. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is, majd írd meg :D
2013. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Az a nagy helyzet, hogy hülyeséget írni nem törvénytelen. Csak a jóindulatukon múlik, hogy eltüntetik-e a sok ökörséget. A bolt esetében nem biztos, hogy érdekük igazat mondani. Az sokkal csábítóbb reklám, hogy ezt a halat belerakhatod az 5 literes üres üvegbe,minthogy vegyél 50 litert és egy halom elektromos kütyüt.
2013. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Huu.. ma nem sok időm van, de ehhez muszáj hozzá szólni, a második link Néder Attila [link]


Én vele majdnem egy idős vagyok, úgy 1985 ben kezdtem ismerkedni az akváriumokkal.


Kétfajta akvarista hozzáállás van, az egyik a régi iskola, a másik az un netes akvarista.


Röviden, egy akvárium indítás 1990-ből 300-literes feltölt rezsón forralt esővízzel, csobogós akasztós szűrő, valami magyar szövetkezet által gyártott porlasztó, 10-15 darab hal úgy összeválogatva hogy összesen ne lépjék át együttvéve, kifejletten, a 300 centit (liter/halcentis dolog)

Ajzat: mosott sóder.

Növények:amit letehet kapni, már nem emlékszem.

Vízcsere: soha! csak utána tölt.

Szűrőtisztítás:ha már nem csobog, jó alaposan csap alatt kb havonta.

Ajzat tisztítás: úgy évente.

Valami kis tubusos "növénytápsó" ennyi volt a neve, hetente.

Halpusztulás az első évben ha jól emlékszem 2db vitorlás.

2000 ben eladtam az akváriumot kompletten, 8 darab hal még volt benne, nagyon öregek, az új gazda elkezdett részleges vizet csereberélni, mer ezt hallotta, a második ilyen manővert 3 darab túlélte, a következő részleges után 1db vitorlás maradt neki, azzal meg valamit csinált, szóval bukta a dolgot. (meg is sirattam őket, és bántam mint a kutya hogy eladtam,de muszáj volt)


Az évek során volt sok akváriumom, különböző méretek, különböző típusok, ha az állt sulis guppis korszakot leszámítom, 8 darab, ma jelenleg 4 darab van, kettőt megmutattam itt is, kettő darab van amin sokat melóztam azt nem akarom, egy nagy álmom van még, az 4-5 hónapos meló lesz.


Szóval Nigro ezt 2006-ban írta, akkor ez helyénvaló volt, de ha egy 1990-es leírást olvasnátok hajatok égnek állna.


Régen is tudtunk az ammóniáról, csak az alul telepített akváriumokban már a porlasztó kivitt valamennyi ammóniát, a nagy igénytelen gyors növekedésű növények is sokat felvettek belőle, ergo meg vont szakítva a nitrifikáció, ami végén kevesebb nitrát, aminek egy részét felvették a növények, egy része anaerob úton a talajban oxidálódott, a sóder erre alkalmas úgy mint a természetben is, vagyis nem volt indokolt a vízcsere, tehát soha nem cseréltünk vizet, régen ezt nem tudatosan tettük, nem voltunk tisztában a dolgokkal, öreg rutinos akvaristák akiktől a halakat vettük segítettek, és működött a dolog.

A többesszám, az van egy baráti akvarista kör, nem netes, volt iskolatársak, kollégák.


Példa ő is egy régi motoros: NINCS: vízcsere, szűrő, levegőztető.(nem a netes maszlag)

[link]



Néder Attila elég nagy tekintélynek örvend akvarisztikai berkekben, nézzetek körbe a G.A fórumon vagy itt: [link]


Be lehet venni a netes maszlagot persze, profoto,carbo,micro,macro, halaknak meg ko


Tegyél 50 literbe 2 darab halat, 5 centis halat, pakold tele növényekkel, és még szűrő se kell.


(bocs a helyérírási hibákért, parkoló, gyerek tabletje, volt van 3-percem)

2013. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ok ok majd megírom :D
2013. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell érteni az akváriumozáshoz, hogy lássuk mi az ami kínzás. Elég csak belegondolni picit.


Pl a gömbakvárium átmérője kb akkora, mint egy kifejlett aranyhal hossza. Ha mi egy kis halat teszünk bele, akinek az lesz a sorsa, hogy örökké ott fog élni, ezzel garantáljuk, hogy soha nem nőhet meg, azaz elkorcsosítjuk. A kis hal a gömbből kinéz. Mit lát? Egy olyan eltorzult világot, mintha be lenne LSD-zve. Az oldalvonalát megzavarja. Elindul körbe, keresi a végét, hol van? Megint ugyanoda jut. Már azt sem tudja, hogy most egyenesen megy, vagy hogy? Közben még mindig ugyanott van. Nincs egy sarok, amihez odahúzódhatna amikor fél, nincs egy stabil pont, amihez képest tájékozódhatna. Semmi mást nem tehet, csak megy körbe-körbe, vagy áll egy helyben a közepén. Úszni nem tud 10 centinél többet, tehát a sportolásnak lőttek, pedig ez alapvető lenne neki hogy úszhasson. Ha betesznek egy szűrőt, tiszta centrifuga, mint a vidámpark és csoda hogy nem hányja el magát. Rettenetesen érezheti magát benne.

2013. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:

Manapság Nigro a "netes maszlag" egyik fő terjesztője, lévén a greenaqua munkatársa. Ebben a cikkben egy kicsit régebbi iskolát követ, de azért marha messze van a sose cseréljünk vizet elvtől. Gondolom felkérésre írta. A csapvíz alatti mosás pont egy olyan dolog, amiben nem olyan régen alakult ki az egyetértés, hogy kerülendő. Egy jó akváriumban nem problémás a dolog, de a kezdők túltelepített borzalmaiban könnyen végzetes lehet.


Egyébként nekem is volt vagy 15 éve "régi iskolás" akváriumom. Amit a boltos mondott, azt csináltam vele. Rendszeresen döglöttek a halak, és nem értettem, mi a baj. Az iskolámban egy hatalmas példány volt, hülye alakú, így remélem jól tippelem a 600 litert. Szép nagy külső szűrő volt benne, de csak évente egyszer cseréltek vizet, jó sok hal mellett. Elég rendszeres látvány volt benne a döglött hal.


A régi típusú akváriumgondozásra alig néhány pozitív példa van, és mindenki arra mutogat. Nem lehetetlen hogy működjön nagy méretben, de egy működőre rengeteg tragédia jut. Nem érdemes kísérletezni vele. Egyébként ami a háziállat.hu-n van, azt már csak azért is kétkedéssel fogadom, mert ez az oldal tartalmazza a legtöbb maszlagot kisállatos témában. Régen volt egy cikkük a vízminőségről, amiben össze-vissza keverték a tengeri és édesvízi dolgokat.


Egyébként a netes maszlag nem a neten találódott fel, csak magyar nyelven nem létezik 30 évnél fiatalabb könyv. A külföldi szakirodalom egységesen a vízcserék és a többi modern hülyeség mellett foglal állást.

2013. máj. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!